کد خبر: 710
15/04/21 - 10:45 ق.ظ

وزیر کشور گفت: دستگاه های رسمی و اجرایی کشور در سال گذشته عملکرد رو به رشدی در رعایت هنجارهای فرهنگی و فرهنگ عفاف و حجاب داشته است.

دستگاه هاي رسمي

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از صدا و سیما، عبدالرضا رحمانی فضلی پس از پایان هفتاد و یکمین نشست شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران افزود: جلسه امروز با دو دستور کار شعار سال و بحث عفاف و حجاب برگزار شد.

وی گفت: در خصوص شعار سال با توجه به مطالعات صورت گرفته در بحث سرمایه های اجتماعی مقرر شد کارهایی که در سال های قبل توقف پیدا کرده بود مجدد در دستور کار قرار گیرد.

رحمانی فضلی افزود: مقرر شد در حوزه سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی به گونه ای در دستگاه های اجرایی اقدام شود تا در نهایت ارتقاء رضایتمندی و همدلی و همزبانی را شاهد باشیم.

وزیر کشور گفت: همه دستگاه ها در جلسه امروز موظف شدند وظایف خود در حوزه اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی را جمع بندی و به این شورا ارائه کنند.

رحمانی فضلی افزود: از دیگر مباحث صورت گرفته در جلسه امروز بحث عفاف و حجاب بود.

وی با اشاره به اینکه از سال گذشته گام های خوبی در این زمینه برداشته شده است، گفت : هدف ما این است که این موضوع با کمک مردم و با نظارت های عمومی مردم و سازمان های غیردولتی اجرا شود تا شاهد رعایت هر چه بیشتر عفاف و حجاب و هنجارهای عمومی باشیم.

رحمانی فضلی افزود: در مجموع عملکرد سال گذشته دستگاه های رسمی و اجرایی کشور در بحث عفاف و حجاب رو به رشد بوده است و در حوزه عمومی هم سال موفقی داشتیم چرا که اعتراضات کمتر بود و دستگاه ها در حوزه عملکرد، همکاری خوبی داشتند اما همچنان افکار عمومی و مُتدینان جامعه در این خصوص دغدغه دارند.

وی گفت: ما با شبکه ها و جریان هایی که در صدد اشاعه فساد و فحشا در حوزه اجتماعی هستند بدون هیچ ترحمی بر خورد قاطع می کنیم و در حوزه عمومی نیز مقرر شد با بسیج افکار عمومی و هدایت صحیح همه بتوانیم گام برداریم.
وزیر کشور افزود: یکی از توجهات ما در بحث عفاف و حجاب بهره گیری از سازمان های مردم نهاد است و ما از حضور آنان در حوزه فرهنگ عمومی استقبال می کنیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32