مسئول امور بانوان اجتماعی استان بوشهر

جایگاه زنان در تامین اجتماعی استان بوشهر ارتقا می‌یابد

کد خبر: 6987
16/02/14 - 12:56 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از مهر، الهام شکراللهی اظهار داشت: معضلی که در بین همه بانوان شاغل در سراسر کشور به خوبی محسوس است، استرس بالای ناشی از دغدغه کارهای همزمان منزل و اداره است که سبب شده تا شاهد درخواست‌های مکرر بازنشستگی پیش از موعد این قشر باشیم. وی ادامه داد: اکثر بانوان […]

الهام شکراللهی

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از مهر، الهام شکراللهی اظهار داشت: معضلی که در بین همه بانوان شاغل در سراسر کشور به خوبی محسوس است، استرس بالای ناشی از دغدغه کارهای همزمان منزل و اداره است که سبب شده تا شاهد درخواست‌های مکرر بازنشستگی پیش از موعد این قشر باشیم.

وی ادامه داد: اکثر بانوان شاغل، به دلیل عدم فعالیت بدنی دچار مشکلات سلامت جسمانی هستند، ضمن اینکه از افسردگی روحی ناشی از فشارکاری هم رنج می‌برند.

مسئول امور بانوان اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر افزود: با توجه به تاکید مدیرکل جدید تامین اجتماعی استان مبنی بر تقویت جایگاه بانوان همکار و همچنین وعده وی در روز معارفه مبنی بر سپردن پست های مدیریتی به بانوان، به همین منظور کمیته بانوان این اداره کل ضمن تشکیل  کارگروه های مختلف، برنامه های هدف‌مندی برای توانمندسازی بانوان همکار در نظر گرفته است.

وی با اشاره به جدیت به امور بانوان اداره کل تامین اجتماعی استان برای رسیدگی به وضعیت روحی، جسمی، ورزشی، اجتماعی، فرهنگی و تفریحی بانوان ابراز داشت: در این راستا، با بهره‌گیری از نظرات و پیشنهادات بانوان شاغل در اداره کل، برنامه‌هایی به همین منظور تا کنون انجام شده و برنامه های متنوعی هم برای اجرا در حال برنامه ریزی هستند.

انتخاب مدیران باید مبتنی بر «توانمندی» باشد نه «جنسیت»

شکراللهی ادامه داد: اگر مدعی داشتن جامعه ای مترقی و بالغ هستیم و به برقراری عدالت اجتماعی اعتقاد داریم می باید جهت‌گیری‌ها از حالت انتخاب مدیران مبنی بر «جنسیت» به «توانمندی» آنها تغییر یابد.

وی اظهار داشت: برگزاری کارگاه آموزشی سازمان های شاد و موفق در قالب طرح امید اجتماعی با حضور بانوان همکار، برگزاری تور گردشگری و تفریحی گنبد نمکی جاشک برای اولین بار و با استقبال گسترده و رضایت بسیار خوب بانوان همکار، برگزاری مسابقات دارت بانوان اداره کل و چند نهاد دولتی دیگر و اهدای جوایز به نفرات برتر به مناسبت دهه مبارک فجر از جمله اقدامات انجام شده است.

شکراللهی بیان کرد: هر ساله مسابقات سراسری قرآن ویژه همکاران محترم برگزار می‌شود که امسال در هفدهمین دوره آن، خانم‌ها محمدی و بحرینی، هر دو از همکاران شعبه تامین اجتماعی دشتستان در رشته های مفاهیم و ترتیل به مرحله نهایی مسابقات که در شهر مقدس مشهد برگزار خواهد شد، راه یافتند.

وی از برگزاری المپیاد ورزشی تامین اجتماعی در رشته های مختلف خبر داد و افزود: بر اساس آب و هوای استان‌ها، میزبان مسابقات در دوره های تابستانه و زمستانه مشخص می شود و برای آمادگی بانوان همکار به منظور شرکت در این المپیادها، هرساله قراردادهایی با سالن‌های مختلف ورزشی بسته می شود تا همکاران از آنها استفاده کنند.

برنامه های امور بانوان تامین اجتماعی استان بوشهر

کارشناس ارشد آمار و اطلاعات اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر اضافه کرد: دیدار با بیماران تالاسمی بیمه شده تامین اجتماعی و بررسی وضعیت آنان در دهه فجر، مسابقه مقاله نویسی با عنوان «فاطمه شناسی» برای دهه فاطمیه برگزاری کارگاه های آموزشی «ارتقای سلامت خانم ها در محیط کار» و ارتقای مهارتهای علمی و عملی بانوان و برگزاری غرفه ای از تولیدات دستی بانوان همکار و اهدای منافع آن به مستمری بگبران با حقوق پایین نیز از جمله برنامه هایی است که در حال برنامه ریزی برای اجرا هستند.

شکراللهی ادامه داد: برای ایام عید نوروز، برگزاری سفره هفت سین، اردو و برنامه های شاد و متنوع با همکاری بانوان اداره کل تدارک دیده خواهد شد ضمن اینکه مشارکت در ایجاد غرفه هایی از تولیدات دستی بانوان سرپرست خانوار بیمه شده تامین اجتماعی با همکاری و هماهنگی ادارت کل بهزیستی و کمیته امام خمینی (ره) برای کمک به این قشر آسیب‌پذیر در هفته نیکوکاری هم از جمله برنامه‌های در دست اجرای ما است.

وی افزود: در نظر داریم نمایشگاه حجاب و عفاف در قالب ایجاد غرفه‌هایی از لباس های سنتی و محلی ایرانی را هم برگزار کنیم.

شکراللهی تصریح کرد: مطابق با اهداف مندرج در سند چشم انداز ۲۰ ساله نظام جمهوری اسلامی، ایران ۱۴۰۴، جامعه است که در آن، تقویت نهاد خانواده، جایگاه زنان درعرصه های اجتماعی و استیفای حقوق شرعی و قانونی زنان در همه جا محقق شده است.

مسئول امور بانوان اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: تمام تلاش من برای ارتقای جایگاه زنان در اداره کل تامین اجتماعی است چرا که معتقدم لذت بردن از زندگی، حق بانوان است و ارتقای سلامت روانی بانوان از مهمترین شاخصه های زندگی است که شامل لذت بردن و هدفمندی زندگی است و به داشتن زندگی سالم کمک می‌کند.

انتها پیام/p

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32