معاون وزیر ورزش و جوانان در امور زنان

ایران یک میلیون ورزشکار سازمان‌یافته خانم دارد

کد خبر: 6892
16/02/10 - 10:06 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس، ربابه شهریان در جلسه شورای ورزش استان لرستان بیان کرد: سیاست‌های کلی ورزش برگرفته از منویات مقام معظم رهبری و توجه به ورزش همگانی و ورزش قهرمانی است. وی تصریح کرد: دیدگاه مقام معظم رهبری در ارتباط با ورزش بانوان می‌تواند در رفع تبعیض ورزش بین […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس، ربابه شهریان در جلسه شورای ورزش استان لرستان بیان کرد: سیاست‌های کلی ورزش برگرفته از منویات مقام معظم رهبری و توجه به ورزش همگانی و ورزش قهرمانی است.

وی تصریح کرد: دیدگاه مقام معظم رهبری در ارتباط با ورزش بانوان می‌تواند در رفع تبعیض ورزش بین بانوان و آقایان مفید باشد.

شهریان گفت:

بزرگ‌ترین عامل توسعه در هر کشور نیروی انسانی است، لذا باید به نیمی از جامعه که بانوان هستند، توجه ویژه داشته باشیم و ‌شرایطی به وجود آوریم که این قشر سالم و تندرست باشند.

معاون وزیر ورزش و جوانان در امور زنان افزود: پیام بانوان ورزشکار در عرصه‌های بین‌المللی این است که حجاب هیچ محدودیتی ندارد و با حفظ ارزش‌ها می‌توان موفق بود و این شرایط به خوبی در ایران وجود دارد.

وی تشریح کرد: زنان ورزشکار ما بحث حجاب را برای کشورهای دیگر به خوبی مطرح کرده و زمینه حضور زنان ورزشکار با حجاب را در عرصه‌های بین‌المللی به وجود آوردند.

معاون وزیر ورزش و جوانان در امور زنان با بیان اینکه در حال حاضر یک میلیون ورزشکار سازمان یافته خانم در کشور فعالیت می‌کنند‌، اظهار کرد: پس از انقلاب اسلامی ۱۰۰ هزار مربی و ۶۰ هزار داور در زمینه ورزش در کشور تربیت شده است.

شهریان گفت:

اولویت اول در جذب و مشارکت حداکثری زنان افزایش سلامتی جامعه و زنان و توسعه دادن ورزش در زندگی است تا با ورزش از هزینه‌های درمان پیش‌گیری کنیم.

وی ادامه داد: نگاه ورزش در دنیا بسیار گسترده است و در برنامه سازمان ملل از سال  ۲۰۱۵ تا ۲۰۳۰ نگاه ویژه‌ای به ورزش و ورزش زنان است، چرا که امروز ورزش یک مطالبه عمومی است.

معاون وزیر ورزش و جوانان متذکر شد: قطعا در سند توسعه استان لرستان ورزش نقش بسیار زیادی دارد و با توجه به اینکه جمعیت ما به سمت میان‌سالی می‌رود، لذا از الان برای پیشگیری از بیماری‌های احتمالی در آینده برنامه‌ریزی کنیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32