کد خبر: 6885
16/02/09 - 1:36 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب، در سایه غفلت مسئولان سود سرشار تولید پارچه چادر مشکی برای تولید کنندگان ژاپنی به حدی زیاد است که به نظر می‌رسد آنها بیش از مسئولان فرهنگی کشور نگران حجاب بانوان ایرانی هستند!  نام آن هیچ فرقی نمی‌کند. اگر در سال‌های پیش چادرهای کرب ناز، ژورژت، کرب کیف، خاویار، الگانس، […]

تولید کنندگان ژاپنی
به گزارش پایگاه خبری حجاب، در سایه غفلت مسئولان سود سرشار تولید پارچه چادر مشکی برای تولید کنندگان ژاپنی به حدی زیاد است که به نظر می‌رسد آنها بیش از مسئولان فرهنگی کشور نگران حجاب بانوان ایرانی هستند!

 نام آن هیچ فرقی نمی‌کند. اگر در سال‌های پیش چادرهای کرب ناز، ژورژت، کرب کیف، خاویار، الگانس، میتسوبیشی و کریستال بر سر زبان بانوان ایرانی بود امروز کن‌کن و سایر مارک‌ها معروف شده است، آن هم در سایه غفلت مسئولان صنعتی و ندیدن نیازهای فرهنگی و دینی جامعه زنان کشور توسط صنعت‌گران.

وقتی خلائی به این بزرگی در کشور باشد و تولید‌کنندگان داخلی به نیازها و علایق مردم توجه نکنند و با کیفیت پایین محصولاتی تکراری تولید کنند، طبیعی است که دیگرانی که صرفاً به فکر سود هستند، دست به کار شده و با بازاریابی قوی، بازار چادر مشکی ایران را به نحوی در دست می‌گیرند که مافیای آن چنان قدرتی پیدا ‌کند که مانع هرگونه تولید داخلی در این حوزه شود.

و اکنون کار به جایی رسیده که تولید‌کنندگان ژاپنی با صراحت و به زبان سلیس فارسی پشت محصولات خود می‌نویسند: «مخصوص بانوان ایرانی».

نکته جالب توجه اینکه پارچه‌های تولید شده ویژه چادر در کشورهای تولید کننده آنها هیچ کاربرد و موارد مصرفی ندارند و این جنس و کالای ویژه با شناسایی نیازها و علایق ویژه بانوان کشور ما تولید و عرضه می‌شود.

مافیای ورود پارچه چادر مشکی و قاچاق این محصول به حدی قوی است که عملاً هیچ تولید داخلی در این زمینه وجود ندارد و نمی‌تواند پا بگیرد. به راستی چگونه کارخانه‌های نساجی ما که اغلب در حال ورشکستگی هستند می‌توانند با کارخانه‌های قدرتمند و از نظر تکنولوژیکی به روز ژاپنی رقابت کنند، آن هم در زمینه تولید پارچه چادر مشکی؟

اما اخیراً با حمایت کارگروه ساماندهی مد و لباس از تولید‌کنندگان بخش خصوصی کشور خواسته شد که دست به تولید پارچه چادر مشکی ملی بزنند و طبق گفته‌های مسئولان یکی از تولید‌کنندگان پذیرفته است که چنین اقدامی را انجام دهد. اما هیچ توضیح بیشتری از سوی مسئولان در خصوص اینکه کدام کارخانه و چگونه دست به تولید پارچه چادر مشکی خواهد زد و در مقابل کارخانه‌های قوی ژاپنی چگونه موفق به رقابت خواهد شد، ارائه نشده است.

باید منتظر ماند و دید، آیا علایق و سلایق بانوان ایرانی در خصوص چادر مشکی را تولید کنندگان ژاپنی بهتر می‌دانند یا تولید کننده ایرانی؟!

منبع: ایکنا

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32