کد خبر: 6876
16/02/08 - 1:41 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری به نقل از تی نیوز، فاطمه عظیمی طراح لباس حجاب،با اشاره به نقش مد در جهت‌دهی به جامعه گفت:  مد را می‌توان، یک جریان فکری دانست که با ظهور خود در سبک پوشش و بیان بصری جامعه تاثیر می‌گذارد. گاه این جریان فکری به صورت خود جوش از دل جامعه پدید […]

به گزارش پایگاه خبری به نقل از تی نیوز، فاطمه عظیمی طراح لباس حجاب،با اشاره به نقش مد در جهت‌دهی به جامعه گفت:  مد را می‌توان، یک جریان فکری دانست که با ظهور خود در سبک پوشش و بیان بصری جامعه تاثیر می‌گذارد. گاه این جریان فکری به صورت خود جوش از دل جامعه پدید می‌آید و در بین مردم گسترش می‌یابد و گاهی ظهور آن جریانی برنامه ریزی شده و مبتنی بر ضرورتی ویژه است که گسترش می یابد.

این طراح لباس درباره جایگاه طراحی چادر به عنوان یک سبک پوشش گفت: چادر پوششی است که در طراحی آن محدودیت هایی وجود دارد. البته، طی چند سال اخیر، نوآوری‌هایی در سبک طراحی چادر صورت گرفته که در نوع خود قابل توجه است. عظیمی که خود از طراحان چادر به شمار می‌رود به طرحی که برای ایجاد تنوع در این نوع پوشش، ارائه کرده، اشاره و بیان کرد: طرح‌های متنوعی از چادر تا کنون به بازار آمده؛ ما طراحان شایسته‌ای در کشور داریم که می‌توانند در زمینه طراحی چادر، ایده های ارزشمندی ارائه دهند.

عظیمی به ضرورت رقابتی شدن پوشاک مرتبط با حجاب اشاره و بیان کرد: فکر می‌کنم در یک کشور اسلامی که جشنواره‌هایی مانند جشنواره مد و لباس فجر در آن برگزار می‌شود باید به پوشش اسلامی هم توجه ویژه داشت. متاسفانه ما هیچ‌گاه در بخش حجاب شاهد داوری نبوده‌ایم و به باور من آن چه لازم است در جشنواره ها بگنجانیم داوری پوشاک مرتبط با حجاب از جمله چادر است.

 

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32