حجاب دانش آموزان در نیویورک

امتحان حجاب مدرسه ای در نیویورک

کد خبر: 6851
16/02/08 - 12:05 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از شیعه نیوز، دانش آموزان یک مدرسه در شهر روچستر در ایالت نیویورک آمریکا، در پروژه داوطلبانه پوشیدن حجاب اسلامی شرکت کردند. در این مراسم که پیش از آن، درباره اش به والدین اطلاع داده شده بود، دانش آموزان و معلمان مدرسه‌ای دعوت به پوشیدن روسری و حجاب […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از شیعه نیوز، دانش آموزان یک مدرسه در شهر روچستر در ایالت نیویورک آمریکا، در پروژه داوطلبانه پوشیدن حجاب اسلامی شرکت کردند. در این مراسم که پیش از آن، درباره اش به والدین اطلاع داده شده بود، دانش آموزان و معلمان مدرسه‌ای دعوت به پوشیدن روسری و حجاب اسلامی شدند.

مسئولین برگزاری این مراسم با گذاشتن میزهایی در سالن غذاخوری دانش آموزان، از آن‌ها برای پوشیدن حجاب و همچنین پرسیدن سئوال‌های مذهبی دعوت به عمل آوردند. در این مراسم همچنین از حمایت دانش‌آموزان پسر با ارائه گل میخک قدردانی شد. این مراسم در پی ارسال شکوایه‌ای از سوی ایمان موتانا، دانش آموز مسلمان و محجبه کلاس دهم به مدیریت مدرسه در خصوص برخوردهای ناشایست و نژادپرستانه عده‌ای از دانش‌آموزان و معلمان با او به علت پوشیدن حجاب برگزار شد.

موتانا درباره این پروژه حجاب گفت: ما می‌خواهیم آن‌ها نیز حجاب را تجربه کنند تا ببینند حجاب چه احساسی ایجاد می‌کند. من از اینکه فرهنگ و سنت خود را به اشتراک گذاشته‌ام احساس افتخار می‌کنم. کومو هوتو یک دانش آموز کلاس هشتم که حجاب را امتحان گرفته بود نیز گفت: می‌خواستم با پوشیدن حجاب به فرهنگ مسلمانان ادای احترام کنم و باید بگویم پوشیدن حجاب برایم تجربه بسیار جالبی بود.

 

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32