طاهره علي آبادي/نايب رئيس بانوان فدراسيون تيراندازي

اهمیت حضور بانوان محجبه ایرانی در سخنان رهبری

کد خبر: 6779
16/02/04 - 2:02 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ،صحبت‌های رهبری در خصوص اهمیت حضور بانوان محجبه ایرانی در عرصه‌های ورزشی بین‌المللی حجت است. خصوصاً در شرایطی که گاه شاهد آن هستیم که برخی حضور بانوان ورزشکار ایرانی روی سکوهای بین‌المللی ورزشی را زیر سؤال می‌برند و توبیخ می‌کنند، در صورتی که ورزش بانوان ظرفیت بالایی ‌دارد و بانوان […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ،صحبت‌های رهبری در خصوص اهمیت حضور بانوان محجبه ایرانی در عرصه‌های ورزشی بین‌المللی حجت است. خصوصاً در شرایطی که گاه شاهد آن هستیم که برخی حضور بانوان ورزشکار ایرانی روی سکوهای بین‌المللی ورزشی را زیر سؤال می‌برند و توبیخ می‌کنند، در صورتی که ورزش بانوان ظرفیت بالایی ‌دارد و بانوان ایرانی با حجاب اسلامی در میادین ورزشی دنیا از ارزش‌های زن ایرانی دفاع می‌کنند. با وجود این فرمایش‌های رهبری حجت است و همانطور که ایشان همواره تأکید کرده‌اند، ‌حضور بانوان محجبه ایران در میادین بین‌المللی ورزشی از اهمیت بالایی برخوردار است.

خصوصاً در شرایطی که هنوز هم بسیاری از کشورها سعی دارند زن ایرانی را مهجور و خانه‌نشین نشان دهند، این مسئله کاملاً رنگ می‌بازد. دنیا شاهد است که بانوی ورزشکار ایرانی می‌تواند به راحتی در عرصه‌های بین‌المللی حاضر شود، خصوصاً حضور با حجاب آنها ثابت می‌کند که پوشش اسلامی مانعی برای بانوان ایرانی در عرصه‌های ورزشی نیست که اگر این گونه بود، ‌شاهد موفقیت‌های چشمگیر زن ایرانی درعرصه‌های بین‌المللی ورزش نبودیم. اهمیت ورزش بانوان به اندازه‌ای است که رهبری می‌فرمایند که از بالا رفتن پرچم کشور در عرصه‌های ورزش بین‌المللی مهم‌تر است. این بیانات از نگاه فنی و حرفه‌ای رهبری خبر می‌دهد و علاوه بر آنکه باعث بالا رفتن انگیزه و روحیه بانوان می‌شود و می‌تواند توجه ویژه به ورزش بانوان را نیز تسریع کند.

بدون تردید نگاه ویژه به ورزش بانوان می‌تواند باعث رقم خوردن موفقیت‌های هر چه بیشتر ورزشی کشور شود. این مسئله را بارها و بارها در پی توجه‌های اندک به ورزش بانوان شاهد بوده‌ایم. با وجود این همچنان کم و کاستی‌هایی وجود دارد که در پی توجه و تأکیدات رهبری این امیدواری به وجود می‌آید که مسئولان ورزش کشور ورزش بانوان را از نگاه و توجه ویژه خود محروم نکنند و با توجه به تأکیدات و فرمایشات رهبری‌، زمینه‌های هر چه بیشتر و بهتر موفقیت بانوان ورزشکار ایرانی را در عرصه‌های بین‌المللی فراهم کنند.

 

منبع:جوان

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32