کد خبر: 6505
16/01/11 - 9:37 ق.ظ

مدیر پایگاه شهر سوخته زابل گفت: اکتشافات شهرسوخته نشان دهنده حجاب در منطقه سیستان است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب، روح‌الله شیرازی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از زابل، اظهار داشت: شهرسوخته سیستان با وجود آثار و ابنیه تاریخی و باستانی که در زیر خروارها خاک و شن مدفون شده نیازمند توجه ویژه است تا سیستان به یکی از بزرگترین مکانهای گردشگری تاریخی تبدیل شود.

وی گفت: این در حالی است که هنوز بخش کوچکی از این محوطه کاوش شده و به گفته سرپرست هیئت باستان شناسی کاوش شهر سوخته برای حفاری و بررسی این محوطه سال‌های زیادی زمان نیاز است.

مدیر پایگاه شهر سوخته زابل افزود: اکتشاف شهر سوخته نشان می‌دهد که از ۵ هزار سال پیش مسئله حفظ حجاب در شهر سوخته وجود داشته است.

وی تصریح کرد: حدود ۶۰ درصد از پارچه‌های کشف در شهر سوخته لباس است که خود نمایانگر نوعی پوشش بلند برتن مردمان آن زمان است.

شیرازی با استفاده از الیاف ریسندگی و بافندگی کشفیات شهر سوخته گفت: در کشفیات شهر سوخته چوک، ماکو و ماسوره در آن زمان وجود داشته است.

وی با اشاره به نیاز مبرم بر تجدید و احیای بخش ریسندگی و بافندگی در سیستان گفت: مردم سیستان مسئله حجاب را از قدیم ‌الایام رعایت می‌کردند حال با توجه به ریسندگی و بافندگی در شهر سوخته اگر این صفت احیا شود اشتغال پایدار در منطقه ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32