کد خبر: 6443
16/01/07 - 12:23 ق.ظ

امام جمعه اهر گفت: مردم از هر طرحی که برای تقویت ارزشهای انقلاب اسلامی و تقویت بنیه دینی صورت بگیرد حمایت می‌کنند.

قمست اول – حجت الاسلام جواد حاجی‌زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری حجاب با اشاره به اینکه عفاف وحجاب از جمله مسائلی است که در متون دینی و آیات الهی به آن تأکید شده است، اظهار داشت: با نگاهی به مسائل موجود در اوایل انقلاب مشاهده می‌شود یکی از انگیزه‌هایی که مردم را به قیام علیه طاغوت کشاند مسئله حجاب بود که در روزنامه اطلاعات به حجاب اهانت شد و مورد سخره قرار گرفت از همین رو مردم به خیابان‌ها آمده و علیه نظام طاغوت قیام کردند.

امام جمعه اهر با بیان اینکه یکی از ارزشهای اسلامی که مردم به آن معتقد هستند مسئله عفاف و حجاب است، افزود: یکی از خواسته‌های استکبار جهانی کشف حجاب بود که از زمان رضا شاه شروع شد و مقدسات را از ایران آن زمان شروع به زدودن کردند.

حجت السلام حاجی‌زاده با تأکید بر مقاومت مردم در همه دوره‌های تاریخی گفت: در حال حاضر نزدیک به ۳۷ سال است که به برکت جمهوری اسلامی تلاش شده که ارزشهای اسلامی تقویت شود و امروزه مسئله حجاب امری اخلاقی، اجتماعی و سیاسی است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران بر مبنای مقدسات پایه گذاری شده است، گفت: مردم از هر طرحی که برای تقویت ارزشهای انقلاب اسلامی و تقویت بنیه دینی صورت بگیرد حمایت می‌کنند و مجلس شورای اسلامی هم باید در زمینه تصویب طرح صیانت از عفاف و حجاب مراقبت کند.

امام جمعه اهر با اشاره به جنگ نرم دشمن که به صورت نامرئی است، اظهار داشت: دشمن به دنبال ترویج فرهنگ مبتذل غربی است و یکی از مسائلی که دشمن به دنبال کم رنگ کردن آن بوده و ترویج بی‌بند وباری را در جامعه ترویج می‌کند مسئله حجاب است.

حجت الاسلام حاجی‌زاده با با بیان اینکه آحاد جامعه باید در تقویت مسله حجاب و عفاف تلاش کنند، گفت: اهتمام به قوانین عفاف و حجاب و انجام کارهای فرهنگی از جمله راه‌های تقویت حجاب در جامعه است که به عهده مربیان فرهنگی است.

وی با بیان اینکه بانوان رسالت سنگینی در رابطه با اجرای بهتر عفاف و حجاب دارند، خاطر نشان کرد: چشم و هم چشمی‌ها و جوان بودن افراد سبب شده است که بی‌حجابی و یا بد حجابی در جامعه بوجود آید ما اگر بتوانیم تبعات بی‌حجابی و بدحجابی در جامعه را بیان کنیم می‌توان در ترویج حجاب بهترعمل کرد.

امام جمعه اهر با با انتقاد از فرافکنی در زمینه عفاف و حجاب گفت: تذکرلسانی یکی از کارهای موثر برای ترویج عفاف و حجاب است و مقام معظم رهبری نیز بر این مسئله تأکید کرده‌اند. اگر به صورت اصولی با افراد کم حجاب برخورد کنیم تأثیر گذاری بیشتری در این زمینه دارد.

انتهای پیام/

 

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32