کد خبر: 6439
16/01/05 - 11:06 ق.ظ

امام جمعه شهرستان اردستان گفت: اعمال قوانین عفاف وحجاب می‌تواند کار ساز باشد اما باید فرهنگ سازی در این زمینه صورت بگیرد.

قسمت دوم- حجت الاسلام حسن دهشیری در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری حجاب، با بیان اینکه رعایت عفاف و حجاب در جامعه مانند بستن کمر بند ایمنی و رعایت قوانین رانندگی است، اظهار داشت: همانگونه رعایت قوانین رانندگی به نفع خود ما است باید این مسئله که رعایت عفاف و حجاب در جامعه نیز به نفع افراد جامعه است فرهنگ سازی شود .

امام جمعه شهرستان اردستان با اشاره به اینکه در زمینه رعایت قوانین رانندگی یک سری مقاومت‌هایی انجام می‌گرفت، افزود: اگر این جریمه‌ها نبود چه بسا افراد از چراغ قرمز عبور می‌کردند و اعمال قوانین عفاف وحجاب نیز می‌تواند کار ساز باشد اما باید فرهنگ سازی در این زمینه صورت بگیرد.

حجت الاسلام دهشیری با تأکید بر اینکه حتی اگر در مقابل قانون افراد مقاومت کنند بعد از فرهنگ سازی این مقاومت شکسته شده و کاهش می‌یابد و مقاومت خنثی می‌شود، خاطر نشان کرد: باید به افراد تبیین شود که با عدم رعایت عفاف و حجاب حقی در جامعه تضییع می‌شود به عنوان نمونه با ترویج فرهنگ وارداتی حقی از افراد جامعه ضایع می‌شود.

وی با بیان اینکه با کلیات طرح صیانت از عفاف و حجاب موافق است، گفت: از یک جایی باید جلوی ناهنجاری‌ها در جامعه گرفته شود و اگر سختگیری‌ها همراه با سیاست‌های تبیینی و تشویقی باشد می‌تواند در زمینه گسترش عفاف و حجاب موثر باشد.

امام جمعه شهرستان اردستان با اشاره به اینکه عفاف و حجاب یک اصل در اسلام است، افزود: رعایت این اصول برای تثبیت دین است و ربطی به این ندارد که این مطالبه عمومی در جامعه وجود دارد یا نه. به عنوان در زمینه روزه گرفتن نمی‌توان گفت که این مسئله را به مطالبه عمومی تبدیل کنیم بببنیم که آیا مردم خواهان اجرای اصل روزه هستند یا خیر.

حجت الاسلام دهشیری خاطرنشان کرد: مطالبات عمومی در زمینه انتخابات وجود دارد اما در مورد اصول دین مانند عفاف و حجاب نیازی به مطالبه عمومی نیست و عفاف و حجاب جزء اصول دین است و به دلیل پذیرش این اصول باید به رعایت آن اهتمام بورزیم.

 انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32