کد خبر: 6412
16/01/01 - 11:44 ب.ظ

خطیب جمعه الشتر با اشاره به لزوم روشنگری در موضوع حجاب گفت: امروز وظیفه تک تک آحاد جامعه است که نسبت به خطر گسترش بی‌حجابی و بدحجابی و خطر فروپاشی عفاف آگاهی بدهند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از لرسو، حجت‌الاسلام والمسلمین «موسوی» با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامى‌ اظهار داشت: مقام معظم رهبری در این دیدار تأکید کردند که امیدی به سیاستمداران دنیای اسلام نیست و باید علمای دین و روشنفکران راستینی که قبله خود را غرب قرار نداده‌اند، اقدام به روشنگری در میان امت اسلامی بنمایند.

وی افزود: روشنگری‌هایی که در دنیا صورت گرفته، به خاطر سیاستمداران دنیای اسلام نبوده چرا که اگر به سیاستمداران بلاد اسلامی نگاه کنیم می‌بینیم هر کدام به نوعی خودفروخته غرب شده‌اند.

امام جمعه الشتر ادامه داد: سیاستمداران بلاد اسلامی برای حفظ سلطنت و قدرت در میان خاندان خودشان، از اسلام عبور کرده‌اند و عبور هم به شکلی است که آنها برای بقاء خودشان و نسل خودشان بر قدرت، حاضرند مسلمانان را قربانی کنند.

وی با بیان اینکه استکبار، مسلمانان حقیقی را در دنیا سرکوب می‌کند تصریح کرد: آنچه که امروز در دنیا شاهد آن هستیم و متأسفانه روز به روز در حال گسترش می‌باشد، این است که استکبار با همکاری سران کشورهای مزدور خود، مسلمانان حقیقی را سرکوب می‌کنند.

وی با بیان اینکه امروز انقلاب اسلامی به دنیا صادر شده است افزود: اگر امروز می‌بینیم در پرتو انقلاب اسلامی ایران و رهبری خلف شایسته و لایق بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری که در عصر غیبت جامعه اسلامی را مدیریت می‌نمایند، انقلاب اسلامی به دنیا صادر شده است، به واسطه روشنگری عالمان دینی و اندیشمندان و روشنفکرانی است که اسلام را قبله خود قرار داده‌اند، نه غرب.

خطیب جمعه الشتر در ادامه با اشاره به سالروز ابلاغ پیام تاریخی امام(ره) به گورباچف، رهبر شوری سابق اظهار داشت: آن زمانی که مارکسیسم و کمونیسم خود را یکه‌تاز دنیای سیاست می‌دانستند و کسی تصور نمی‌کرد که روزی مارکسیسم و کمونیسم از میان بروند، حضرت امام(ره) با ارسال پیام به گورباچف فرمودند برای همه روشن است که از این پس کمونیسم را باید در موزه‌های تاریخ سیاسی جهان جستجو کرد.

وی تأکید کرد: حضرت امام(ره) با پیش‌بینی که کردند، سقوط حتمی مارکسیسم و کمونیسم را به خود کمونیست‌ها تذکر دادند و همه دیدند که دیری نپایید شوری با آن ابهتش در شرق و غرب از هم پاشید.

امام جمعه الشتر گفت: آن مرامی که قصد داشت حکومت‌ها را به تسخیر خود درآورد، به موزه تاریخ پیوست.

وی با اشاره به نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی اظهار داشت: امروز هم مقام معظم رهبری بر همان سیره و روش بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، نامه‌ای به جوانان اروپا و آمریکا نوشتند و نسبت به توجه به دین و انسانیت گوشزد کردند.

وی خاطرنشان ساخت: دنیای غرب اگر چه در تکنولوژی پیشرفت کرده است اما در دنیای انسانیت به بن‌بست رسیده است و امروز هم رهبر معظم انقلاب با ارسال پیام به جوانان غربی نسبت به بازیافت دین و بازیابی انسانیت هشدار می‌دهند.

حجت‌الاسلام موسوی با اشاره به ۱۷دی‌ماه، سالروز توطئه استکباری کشف حجاب به دستور رضاخان پهلوی در سال ۱۳۱۴ گفت: سوغات سفر رضاخان به غرب، تسلیم شدن وی در برابر فرهنگ غربی و مقابله با فرهنگ اسلامی بود.

وی افزود: رضاخان فکر می‌کرد با چکمه‌های قزاقی و دستورات قزاقی می‌تواند حجاب را از سر شیعه امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام بردارد اما امروز می‌بینیم که رضاخان نتوانست؛ اما استکبار می‌داند آسان‌ترین راه برای از بین بردن دین، حذف حجاب و کشف حجاب است.

وی با بیان اینکه مردم حاضر نیستند که دین خود را با هیچ چیزی معامله کنند بیان داشت: مستکبرین می‌دانند اگر بخواهند بر دین، اعتقادات، اخلاق و بر غیرت مردم اثر بگذارند، راهش این است که بی‌حجابی رواج پیدا کند و زیر سایه رواج بی‌حجابی، شهوت در جامعه گسترش پیدا کند؛ آن وقت جوان مسلمانی که دائم در شهوت و غفلت است، با کدام عقیده بیاید از دین و مکتبش دفاع کند؟

امام جمعه الشتر با اشاره به لزوم روشنگری در موضوع حجاب در سطح جامعه تصریح کرد: امروز وظیفه تک تک آحاد جامعه است که در سطح جامعه از خانواده گرفته تا مدرسه و دانشگاه و نیز رسانه ملی نسبت به خطر گسترش بی‌حجابی و بدحجابی و خطر فروپاشی عفاف آگاهی بدهند و با ترویج فرهنگ عفاف و حجاب اسلامی با مقوله ضدفرهنگی بی‌حجابی مقابله نمایند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32