کد خبر: 640
15/04/16 - 9:50 ق.ظ

امام جمعه اردبیل از انتشار کتاب «تا قاف عفت» با محوریت حجاب و عفاف در آینده نزدیک خبر داد.

امام جمعه اردبیل

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس، آیت‌الله سیدحسن عاملی پیش از ظهر امروز در دیدار مشاوران زن دستگاه‌های اجرایی و جمعی از زنان منتخب در گرامیداشت هفته زن در دفتر امام جمعه اردبیل، بیان داشت: برای ساختن جامعه آرمانی نقش و محوریت کار زنان بسیار با اهمیت است به طوری که غفلت به جایگاه مادری بزرگترین ضربه را به جامعه ما وارد کرده است.

به گفته وی، زنان باید به نقش مادری خود افتخار کنند چراکه پیامبر مکرم اسلام (ص) نیز بر انجام این نقش مهم و موثر تأکید کرده و خود و حضرت زهرا (س) را با تعبیر مادر معرفی می‌کند.

امام جمعه اردبیل یادآور شد: زنان ما باید به نقش مادری خود افتخار کرده و آن را مدال با ارزش بدانند و بعد از سال‌ها عمر با ارزش خود بیشتر از آنکه به کارمند بودن و کسب درآمد کنند سعی داشته باشند به نقش مادری افتخار کنند.

عاملی تصریح کرد: شایسته است زنان قدرت معنوی خود را در عنوان و قالب مادری بیان کنند تا بتوانند در این حوزه نقش تأثیرگذار خودشان را بیش از گذشته به نقطه ظهور و بروز برسانند.

این مسئول اهمیت موضوع تربیت را یادآور شد و گفت: در این عرصه نیز نقش بانوان حتی بیشتر از آقایان است و به یقین بانوان می‌توانند در عرصه تربیت فرزندان و نسل آینده و تعالی و تحکیم نظام خانواده بیش از هر زمان دیگر تلاش کنند.

برون‌سپاری نقش خانواده ضربه مهلک به پیکره جامعه وارد کرده است

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به موضوع برون‌سپاری وظایف خانوادگی به خارج از نظام خانواده، بیان کرد: نمونه این برون‌سپاری ناموفق که آثار و علایم آن را امروز شاهد هستیم سپردن تربیت کودکان به مهدهای کودک است که آسیب‌ها و نارسایی‌های مختلف آن کاملاً مشهود است.

عاملی ادامه داد: به جای مهد کودک‌ها باید فرزندان ما در دامن مادران پرعاطفه با پمپاژی از عواطف تربیت یافته و همواره در جامعه نقش‌آفرینی کنند.

 انتشار کتاب «تا قاف عفت» با محوریت حجاب و عفاف به زودی

وی احیای عواطف پاک مادری را در حق تربیت فرزندان یادآور شد و گفت: آنهایی که فکر می‌کنند تربیت نسل آینده می‌تواند دیمی اتفاق ‌افتد راه را به خطا رفته‌اند چراکه تربیت اصولی دارد که باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری به فرمایش مقام معظم رهبری در بحث حجاب و بیان مطالب به شکل هجومی و دفاع عقلانی از این عرصه اشاره کرد و افزود: مهمترین کارکرد حجاب و عفاف به عنوان سرشت حقیقی زنان مکتب اسلام ایجاد امنیت بیشتر در جامعه است که به یقین اگر این مقوله مورد توجه قرار گیرد برخلاف جوامع غربی امنیت زنان ما حفظ می‌شود.

عاملی ادامه داد: اگر امروز در نظام غرب زنان خود را به ابزار و امکانات مراقبتی از خود در مقابل هوسرانی مردان مجهز می‌کنند در جامعه اسلامی ما از حجاب و عفاف به عنوان معیار تشخص و مطالبه زنان یاد می‌شود.

وی عنوان کرد:‌ به زودی کتاب «تا قاف عفت» که مجموعه مباحث با محوریت حجاب و عفاف است چاپ شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

 

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32