در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی مطرح شد

لزوم توجه ویژه دستگاه‌های فرهنگی گچساران بر مسئله عفاف و حجاب

کد خبر: 636
15/04/16 - 8:44 ق.ظ

فرماندار گچساران بر لزوم توجه ویژه دستگاه‌های فرهنگی این شهرستان بر مسئله عفاف و حجاب تاکید کرد.

صیانت گچساران

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس، عبدالرحیم رحیمی ظهر امروز اولین جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب سال ۹۴ که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: عفاف و حجاب همانند گوهری است که ارزش و اعتبار آن با قرار داشتن در درون صدف با حفظ پاکدامنی در رفتار و کلام نیز دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه مستلزم مشارکت همگانی است، افزود: گسترش فرهنگ و عفاف و حجاب در جامعه نیازمند فرهنگ‌سازی در جامعه توسط  دستگاه‌های فرهنگی گچساران و مشارکت مردمی است.

فرماندار گچساران در ادامه سخنان خود به تاثیرات منفی و مخرب شبکه‌های ماهواره‌ای در جامعه اشاره کرد و گفت: مسئولان اجرایی شهرستان باید در راستای آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به مردم از اثرات مخرب شبکه‌های ماهواره‌ای با برگزاری همایش‌ها، کارگاه‌های آموزشی و سمینارهای مختلف نیز در این زمینه اقدام کنند.

رحیمی با بیان اینکه دشمنان با راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی مختلف در جهت سست کردن اعتقادات مردم فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: با توجه به اینکه بدحجابی بیشترین مشکلات را برای کانون خانواده ایجاد می‌کند لذا گام برداشتن در مسیر گسترش فرهنگ و عفاف و حجاب به ویژه در بین نسل جوان امری ضروری است.

 

 

وی  با اشاره به اینکه عفاف و حجاب تنها مختص زنان نیست، با بیان اینکه حجاب لباس پاکی برای جامعه است، تصریح کرد: چنانچه زن و مرد این نشانه پاکی جامعه را رعایت کنند، راه را برای موفقیت جامعه در مسیر الهی آماده می‌کنند.

نماینده عالی دولت در گچساران با بیان اینکه تبیین و ترویج فرهنگ حجاب در جامعه و عمل به شعائر و احکام الهی وظیفه اقشار مختلف مردمی به ویژه مسئولان شهرستان به عنوان نمایندگان مردم است، خاطرنشان کرد: مردم ولایت‎مدار گچساران در صحنه‌های مختلف انقلاب با پایبندی به اصول و اعتقادات دینی، همواره در راه پیشرفت کشور ثابت قدم بوده‌اند.

این مسئول در ادامه سخنان خود با اشاره به برگزاری ۴ جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در سال گذشته، اذعان کرد: تلاش مسئولان جهت تحقق بخشیدن به مصوبات جلسات سال گذشته نیز شایسته تقدیر است.

فرماندار گچساران دو رویکرد صیانت از حقوق شهروندی و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب را محور فعالیت ستاد صیانت شهرستان خواند و افزود: ابلاغ برنامه‌های ۱۲گانه ستاد صیانت از حقوق شهروندی به ادارات این شهرستان نیز انجام شده است.

رحیمی بر لزوم توجه ویژه دستگاه‌های فرهنگی شهرستان بر مسئله عفاف و حجاب تاکید کرد و گفت: حساسیت نسبت به موضوع عفاف و حجاب در این شهرستان باید اولویت‌کاری مسئولان فرهنگی شهرستان قرار بگیرد.

این مسئول در پایان عملیاتی کردن مصوبات این ستاد را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در شهرستان تنها شعار دادن کافی نیست بلکه باید اقدامات عملی و تاثیرگذاری صورت بگیرد.

انتهای پیام/

 

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32