کد خبر: 6232
15/12/23 - 4:20 ب.ظ

استاد حوزه علمیه قم گفت: زنان و مردان نباید مسائل اخلاقی و گوهر وجودی خود را ارزان در اختیار دیگران قرار دهند و این مسئله کار مستمر فرهنگی می‌خواهد.

آیت الله محسن غرویان در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری حجاب، با اشاره به اینکه در عفت و پاکدامنی شک و شبهه‌ای وجود ندارد، اظهار داشت: وظیفه حکومت این است که زمینه‌های عفت و پاکدامنی وطهارت افراد را فراهم کند واین مسئله از ضروریات و بدیهیات اسلامی است.
 
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه  نکته مهم این است که کیفیت رعایت مسائل عفت و پاکدامنی چگونه باید باشد، افزود: مردم جامعه ما در معرض افکار و مکاتب مختلف هستند و از طریق ماهواره، رسانه‌ها، رادیو و تلویزیون تحت تأثیر قرار دارند.
 
آیت الله غرویان با تأکید برلزوم انجام کار فرهنگی در زمینه عفاف و حجاب گفت: با این کار افراد چه زن و چه مرد از درون خودشان به یک شخصیت حافظ می‌رسند، شخصیت حافظ به این معنا است که افراد خودشان را از نظر اخلاقی حفظ کنند و شأن خودشان را پایین نیاورند.
 
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه شخصیت زن و مرد به عوامل مختلفی بستگی دارد، گفت: زنان و مردان نباید مسائل اخلاقی و گوهر وجودی خود را ارزان در اختیار دیگران قرار دهند و این مسئله کار مستمر فرهنگی می‌خواهد.
 
وی با اشاره به طرح عفاف و حجاب که در مجلس مطرح است، گفت: این طرح سالیان زیادی است که به انحاء مختلف درجامعه مطرح می‌شود اما سوال این است که چرا در جامعه ما بروز و ظهور رعایت عفاف و حجاب را نمی‌بینیم و حتی روز به روز کمتر می‌شود که باید از دیدگاه‌های مختلف روان‌شناسی و جامعه‌شناسی مورد بررسی قرار گیرد.
 
آیت الله غرویان با بیان اینکه تجربه گذشته نشان داده که برخوردهای قهری درباره عفاف و حجاب جواب نمی‌دهد و سبب افزایش مقاومت مردمی می‌شود، گفت: با اجرای این طرح راه‌های گریز از جریمه‌ها را مردم پیدا کرده و کارهای ظاهری وسطحی برای رعایت ظاهری قانون در این رابطه انجام می‌دهند.
 
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه تجربه گذشته درمورد عفاف و حجاب نشان می‌دهد که برخوردهای قهری جواب نمی‌دهد، گفت: در زمینه عفاف و حجاب نیز باید همانند بستن کمربند ایمنی فرهنگ سازی صورت گیرد و به مردم نتیجه سود و زیان حجاب را بیان و ملموس کنیم.
 
وی تصریح کرد: ملموس کردن نتیجه سود و زیان عفاف و حجاب از طریق فیلم، داستان و صدا و سیما صورت گیرد و باید گفت وفاق عمومی در مورد عفت و امنیت وجود دارد اما در مورد اینکه حجاب بر‌تر چادر باشد مطالبه عمومی وجود ندارد.
 
آیت الله غرویان افزود: مطالبه مردم برقراری امنیت و احترام متقابل است و تکریم شخصیت مهم‌تر است چرا که مردم به دنبال جامعه‌ای هستند که درآن امنیت باشد و تعدی به آبرو و ناموس مردم در آن نباشد.
 
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32