کد خبر: 6187
15/12/19 - 12:57 ق.ظ

اصفهان-معاون فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان گفت:برای ترویج حجاب بایدعملکرد خود را از برنامه‌ریزی برای مقابله با بدحجابی به سمت ارزش‌گذاری حجاب تغییردهیم و بحث اثباتی را به جای برخوردهای قهری پیاده کنیم.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از مهر،علی قاسم‌زاده با توجه به اینکه یکی از موارد مورد پیگیری شورای فرهنگی عمومی مبحث عفاف و حجاب است، اظهار داشت: موضوع عفاف و حجاب یکی از ده ها موضوع فرهنگی است که نقش شورای فرهنگ عمومی در آن کلیدی‌تر است اما به نظر می‌رسد دستگاه‌های مربوطه هنوز به راهکارهای لازم در این ارتباط نرسیده اند.

وی افزود: من اعتقاد دارم که باید سمت و سوی عملکرد خود را از برنامه‌ریزی در ارتباط با مقابله با بدحجابی به سمت ارزش گذاری روی حجاب تغییر دهیم و ادبیات رهبر معظم انقلاب و امام خمینی (ره) را در این زمینه پیاده کنیم بدین معنا که مباحث اثباتی را به جای برخوردهای قهری پیاده کنیم.

معاون فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان تاکید کرد: رویکرد جدید نظام که ملهم از اشارات رهبر انقلاب است حرکت به این سمت و سو است که به انسان هایی که اختلافی در نوع پوشش با ما دارند اما دارای ویژگی‌های مثبت دیگر هستند، نهایت احترام را بگذاریم.

ضرورت تغییر ادبیاتِ برخورد برای ترویج حجاب در جامعه
وی با بیان اینکه اگر به عنوان موجودی قابل احترام به افرادی با پوشش نامناسب نگاه کنیم فعالیت تبلیغی ما اثرگذارتر خواهد بود، ابراز داشت: برخوردها باید به گونه‌ای باشد که نگاه جامعه را دو قطبی نکنیم و بر این اساس لازم است ادبیاتمان را با حفظ روش و رویکرد تغییر دهیم.

قاسم‌زاده با اشاره به اینکه امید به ایجاد تغییر در مسیر جدید بیشتر است، ابراز داشت: در واقع در این رویکرد ترویج و تبلیغ حجاب از جنگ با بد حجابی مهم‌تر است و بر این اساس حوزه فرهنگی شهرداری نیز در این راستا مشغول فعالیت است.

وی با بیان اینکه احترام به همه شهروندان و باز گذاشتن باب گفت و گو از رویکردهای اصلی این شیوه است، ابراز داشت: نمی‌توان با یک دستور العمل سطحی با این موضوع برخورد کرد و این مسئله در روش بزرگان انقلابی ما نیز قابل مشاهده بوده به گونه‌ای که شهید مطهری قبل از انقلاب به این موضوعات به شکل مبسوط پرداخته است.

معاون فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان اظهار داشت: در راستای طرح مباحث عفاف و حجاب توجه به این نکته ضروری است که دو طرف باید تحمل نقد را داشته باشند و در دانشگاه مساجد و غیره نیز امکان ورود این افراد برای تبادل نظر در زمیه حجاب آزاد باشد.

وی اضافه کرد: زمانی که فضای گفت و گو باز شود متوجه می شویم افراد بسیتری، تاثیر پذیر از حقیقت هستند و فطرت آنها اگر ارزش‌های دینی به درستی برای آنها بیان شود، پذیرای اصول صحیح خواهد بود.

انتهای پیام/

 

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32