کد خبر: 6103
15/12/12 - 1:04 ق.ظ

امام جمعه چرداول گفت: حجاب مربوط به اسلام نیست بلکه دین مقدس اسلام احیاگر این سنت الهی بعنوان ضامن صیانت خصلت های انسانی است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایرنا، حجت الاسلام احمد امرایی روز چهارشنبه هجدهم آذر در همایش حجاب و عفاف در شهر سرابله اظهار کرد: از آغازین خلقت حجاب و پاکدامنی وجود داشته و با بدست آمدن تصاویر و نقوش برجسته مشخص گردیده که ۱۴ قرن قبل از میلاد حجاب در جامعه و حتی حاکمان زمان حکمفرما بوده است.

وی افزود: در اسلام حجاب مهمترین رکن خانواده و جامعه است و حدود و مرزهای آن توسط اسلام تعیین و مشخص شد.

امرایی به خلقت زیبای زن اشاره کرد و گفت: زن مظهر عطوفت، مهربانی و تداعی کننده ملائک الهی است و زنان با حفظ حجاب و پوشش اسلامی بالاترین ارزش و در گرانبهای وجودی خود را حفظ می کنند.

امام جمعه چرداول با یادآوری اینکه حجاب از ضروریات و نص صریح قرآن است، یادآور شد: دشمن با اشاعه فرهنگ بی حجابی و گسترش فضاهای مجازی، فساد اخلاقی و اعتیاد در صدد ضربه زدن به جوانان کشور است و باید اساتید، دانشگاهیان، حوزویان و اصحاب قلم در برابر این هجمه سنگین فرهنگی احساس مسئولیت کنند.

حجت الاسلام امرایی با انتقاد از بودجه کم فرهنگی در کشور گفت: دولت ها باید همسو و برابر بودجه های عمرانی به بودجه فرهنگی توجه ویژه ای داشته باشد تا با ساختن اساس و پایه فرهنگی کشور راه نفوذ دشمنان بسته شود.

وی تاکید کرد: ماهواره و برنامه های آن باعث از هم گسیختگی خانواده ها و سست شدن اعتقادات و بنیان اصیل شده است و مسئولین و متولیان فرهنگی باید دراین زمینه هوشیار و آگاه باشند.

در این همایش تعدادی از بانوان برتر حوزه حجاب و عفاف تجلیل شدند.

شهرستان ۶۷ هزار نفری چرداول به مرکزیت شهر سرابله در ۳۵ کیلومتری ایلام قرار دارد.

 

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32