کمونیست تازه مسلمان شده آذربایجانی:

روز عروسیم با حجاب شدم

کد خبر: 6013
15/12/07 - 8:01 ب.ظ

بانوی تازه مسلمان شده آذربایجانی(خانم پیری‌آوا) در دانشگاه تبریز، با اشاره به نحوه مسلمان شدن خود، گفت: چندین سال مخفیانه نماز می خواندم.

 به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از بسیج، این بانوی تازه مسلمان شده که به همت معاونت فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز در این دانشگاه حاضر شده بود، به سوالات دانشجویان پاسخ گفت که مشروح آن در ذیل می آید؛

جرقه‌ی اسلام چگونه در شما به وجود آمد؟

از دوران کودکی(۹سالگی)، مادرم دعا کردن برای مسائل دنیوی را به من یاد داد که این عامل موجب شد زمانیکه در جمع دوستانم بودم و آنها راجع به خدا صحبت می کردند٬ گرایش بیشتری به سمت خدا پیدا کنم.

در دوران دانشجویی نیز چند نفر از همکلاسی هایم که مسلمان بوده و دین اسلام را تبلیغ می‌کردند،موجب شدند کم کم با دین اسلام آشنا شوم.

در حالی که پیش از ازدواج، بدون حجاب در همه جا حضور داشتم، ولی در روز عروسیم باحجاب شدم.

در اوایل نمازم را مخفیانه می‌خواندم

در اوایل به علت شرایط خاص خانواده،نمازم را مخفیانه می‌خواندم که چندین سال این مخفیانه نماز خواندن ادامه داشت تا اینکه یک روز تصمیم خودم را گرفتم و علنی شروع به نماز خواندن کردم.

توفیق الهی بود که مسلمان شدم

از همان دوران کودکی این نکته در ذهنم وجود داشت که همه‌ مردم با هرطبقه‌ای برابراند و زمانی که دیدم در اسلام نیز ملاک برتری تنها تقواست، این دلایل موجب شد جذب اسلام شوم که البته مسلمان شدن خودم را هدایت و توفیق الهی می دانم.

همسر شما چه دیدگاه و عقیده ای دارند؟

همسر من دکتری شیمی داشته و در یک خانواده مسلمان و نمازخوان بزرگ شده‌اند، به همین علت از همان بچگی متعهد بار آمدهاند، ولی من به خاطر شرایط خانوادگی که داشتم، حس خداجویی‌ام نسبت به همسرم بیشتر بود که همین امر موجب شد در کلاس‌های عقاید، فقه و اخلاق شرکت کرده و اطلاعاتم را نسبت به اسلام و خدا بیشتر کنم.

در حال حاضر نیز به عنوان استاد تجوید برای آذری های جهان به طور مجازی تدریس می‌کنم،

مسلمانی چه مزه ای دارد؟

اکنون که مسلمان هستم آگاهی بیشتری نسبت به خدا دارم و لطف ها و حکمت های خداوند را بیشتر درک می‌کنم.

اسلام را در یک جمله تعریف کنید

اسلام یعنی جانشین خدا، زیبایی و حضرت محمد صلَی الله علیه و آله و سلم. . .

ایرانی ها را چگونه دیده اید؟

چیزی که برای من جالب است روحیه جهادی ایرانی‌هاست؛ هر زمان که ولی فقیه فتوا دهد،ندای امام خامنه‌ای را لبیک می‌گویند و بحمدلله همیشه اتحاد دارند.

سخن پایانی؛

به خواهرانی که حجاب ندارند توصیه می‌کنم، که فلسفه حجاب را مطالعه کنند و یادشان باشد که همه کشورهای اسلامی از ایران الگو می‌گیرند.

رخشنده پیری‌آوا ۳۳ساله که کارشناسی‌ارشد خود را در رشته شیمی در بهترین دانشگاهباکو_آذربایجان،بهپایان رسانده‌، ده سال می شود که از کمونیست بودن به دین اسلام مشرف شده است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32