کد خبر: 5931
15/12/06 - 8:32 ق.ظ

امام جمعه سنندج گفت: دین اسلام در سایه حجاب و پوشش اسلامی جایگاه بسیار والایی را به بانوان هدیه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایسنا، ماموستا عبدالرحمن خدایی، امام جمعه شهر سنندج، ۱۳ آذرماه در آیین عبادی – سیاسی نمازجمعه با تسلیت به مناسبت اربعین سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) به مقایسه ارزش و جایگاه بانوان در دین اسلام و جهان غرب پرداخت و اظهار کرد: در زمان ظهور اسلام دختران را زنده به گور می‌کردند و زنان را مایه ننگ و خفت برای خانواده می‌دانستند.

وی افزود: با درخشش نور اسلام زنان عزت و جایگاه خاص و واقعی خود را کسب کردند که در سایه آن می‌توانند در تمام عرصه‌های مختلف اجتماعی حضور داشته باشند.

امام جمعه سنندج با اشاره به اینکه جهان غرب یک نگاه ابزاری به زنان دارد، عنوان کرد: امروز زنان غربی به جایگاه زنان در دوران جاهلیت رسیده‌اند که هیچ ارزش و احترامی برای آنان قائل نمی‌شوند.
وی بیان کرد: امروزه در جهان غرب از بانوان به عنوان ابزاری برای دستیابی به منافع مادی و تجاری استفاده می‌شود و از آن به عنوان آزادی نام برده می‌شود.

ماموستاخدایی عنوان کرد: دین اسلام در سایه حجاب و پوشش اسلامی جایگاه بسیار والایی را به بانوان هدیه کرده است.

وی با اشاره به اینکه امروز در جهان برای بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) جایگاه خاصی قائل هستند، افزود: بیانات گهربار ایشان نقشه راه مسئولان و زمینه ساز وحدت و یکپارچگی مسلمانان در سراسر جهان است.

ماموستا خدایی وحدت و یکپارچگی بین مسلمانان را یکی از اصول اساسی جهان اسلام دانست و یادآور شد: در سایه این یکپارچگی می‌توان در برابر دسیسه‌های دشمنان به راحتی ایستادگی و آن‌ها را خنثی کرد.

 انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32