مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان قدس:

حجاب بسیار ارزنده و زینت‌بخش بانوان است

کد خبر: 5904
15/12/04 - 11:32 ب.ظ

مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان قدس گفت: حجاب بسیار ارزنده و زینت‌بخش بانوان است، ما نیز باید در همین راستا قدم برداریم و حجاب و عفاف را بسیار رعایت کنیم.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس ، حجت‌الاسلام و المسلمین عیسی اسفندیار بعد ظهر امروز در مصلای شهرستان قدس اظهار کرد: ما در اولین قدم باید از موضوع اصلی خطبه حضرت زینب (س) در شام این درس را بگیریم که در همه حال باید حق و حقیقت را دنبال کنیم و برای دفاع از آن کم نگذاریم.

وی افزود: وقتی از امام سجاد (ع) پرسیدند در سفر اسارت از کربلا تا شام، سخت‌ترین دوران برای شما چه‌زمانی بود، ایشان در پاسخ، با اشاره به حوادثی که در زمان اسارت برای خاندان رسالت (ع) رخ داد، فرمودند: «الشام، الشام، الشام»، این بدین معنا است که دوران اسارت در شام از هرجای دیگر برای ایشان سخت‌تر بوده، چراکه در شام بی‌مهری‌ها و بی‌احترامی‌های بسیاری نسبت به خاندان پیغمبر (ص) روا داشته شد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان قدس بیان کرد: امام سجاد (ع) این موضوع را هنگامی می‌فرمایند که می‌خواستند به ما گوشزد کنند که حجاب بسیار ارزنده و زینت‌بخش بانوان است، ما نیز باید در همین راستا قدم برداریم و حجاب و عفاف را به عنوان یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که هر لحظه با آن روبه‌رو هستیم، بسیار رعایت کنیم.

وی خاطر‌نشان کرد: امام سجاد (ع) می‌فرمایند: دلیل سختی اسارت در شام برای ما این بود که رعایت حجاب آن‌گونه شایسته زنان مؤمنه مسلمان است به دلیل اسارت کاملا مقدور نبود و این امر برای زینب (س) از کشته شدن برادر و فرزندانش سخت‌تر و اندوه‌بارتر بود. این موضوع مکرراً در دوران پیش از انقلاب نیز مشاهده شده است، بانوانی که به دست رژیم شاه خائن دستگیر می‌شدند حاضر بودند جان خود را بدهند اما حجابشان رعایت شود.

اسفندیار ادامه داد: خنده‌ها و شادی‌های یزیدیان در بلندای زمان دیری نپایید، چراکه امروز می‌بینیم، حرف و سخنی جز لعن و نفرین ابدی بر آنان، در میان نیست اما امام حسین (ع) و راهش و راه حضرت زینب (س) همچنان هست و هر روز نیز بر دلدادگان ایشان افزوده می‌شود و این به دلیل بر حق بودن این بزرگواران است.

وی تصریح کرد: صبر بر مصائبی که بر خاندان پیغمبر (ص) وارد شد، مهم‌ترین موضوعی است که ما باید آن را در رأس تمام امور خود قرار دهیم، به این دلیل که صبر، استقامت و پایمردی در پایان رستگاری را به دنبال دارد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان قدس در پایان با اشاره به تأثیر برنامه‌های نمایشی بازخوانی خطبه حضرت زینب (س)، متذکر شد: برگزاری مراسم با عنوان بازخوانی خطبه حضرت زینب (س) باعث می‌شود که مردم و شرکت‌کنندگان در این مراسم بهتر با سخنان و متن خطبه حضرت آشنا شوند و بتوانند بهتر این موضوع را لمس کنند، این خود حرکتی است زینب‌گونه و نمایش و برنامه‌ای که در این خصوص برگزار می‌شود نیز تاثیر‌گذار و قابل توجه است، امیدواریم شهروندان در این گونه برنامه‌ها با تدبر و تفکر عمیق‌تری حضور یابند.

به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه، گروه نمایشی به برگزاری نمایش خطبه خوانی حضرت زینب (ع) در شام پرداختند. این مراسم به همت بسیج جامعه زنان شهرستان قدس و با حضور برخی از مسئولان این شهرستان، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان قدس، مسئول نمایندگی ولی فقیه این ناحیه و مسئول بسیج جامعه زنان این شهرستان و عموم بانوان شهرستان در محل مصلا شهرستان قدس برگزار شد.

 

حجاب زینت

حجاب زینت۲

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32