کد خبر: 5901
15/12/04 - 11:21 ب.ظ

مردم استان گلستان از عملکرد نیروی انتظامی در برخورد با بدحجابی تقدیر نمودند و برلزوم ورود جهادی مسئولین و به خصوص دستگاه ها و متوالیان فرهنگی برای ترویج وگسترش فرهنگ عفاف و حجاب تاکید نمودند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از گلستان ما ؛ در سال های اخیر شاهد ایجاد ناهنجاری های مختلف اجتماعی و بی بند و باری های ناشی از پوشش های نامناسب در سطح شهرها بوده ایم که به گونه ای فرهنگ ایرانی اسلامی مردم این خطه را خدشه دار کرده است و نارضایتی هایی را در دلهای مردم مومن و انقلابی و به خصوص مردم دارالمومنین گرگان ایجاد نموده است.

تاخت و تازهای بی بند و باری های سازماندهی شده و غیر سازماندهی شده در سطح شهر به گونه ای بوده که کمتر کسی از این پوشش های نامتعارف و زننده در سطح شهر گرگان ناراحت نشده است.

مدت کوتاهی است که نیروی انتظامی براساس وظیفه ذاتی خود که تامین نظم، امنیت و برخورد با ناقضین حقوق مردم و مرتکبین به جرائم است ، اقدام به مبارزه با برهم زنندگان نظم ، امنیت اجتماعی و روانی کرده است.

پس از آغاز طرح ارتقای امنیت اجتماعی در گلستان که آرامش خیال مردم استان را به همراه داشته شنیده شده عده ای معدودی در شبکه های اجتماعی با پخش کلیپ ها و عکس اقدام به تخریب نیروی انتظامی نموده اند به همین دلیل بر آن شدیم تا نظرات مردم را در خصوص طرح مذکور جویا شویم .

ابتدا از خانمی که برای رفتن به محل کارش می خواهد سوار اتوبوس شود در این خصوص سوال می کنیم که می گوید قطعا برخورد با بدحجابی و پوشش های نامتعارف که امنیت اجتماعی را برهم می زنند لازم است ولی باید در این خصوص دقت نظر لازم انجام شود و اجازه سوء استفاده به برخی افراد سود جو داده نشود تا چهره نیروی انتظامی را خدشه دار نمایند.

وی ادامه داد: برخورد با بدحجابی نباید به همینجا ختم شود و باید دامنه وسیع تری داشته باشد و بهتر است به اجرای یک طرح مقطعی بسنده نشود و علاوه بر تعهدی که از این افراد گرفته می شود در مرحله بعدی و تکرار این موضوع توسط این افراد اقدامات دیگری همچون جریمه کردن و… نیز وجود داشته باشد.

با عرضه کنندگان پوشاک نا مناسب نیز برخورد شود
خانم عرب می گوید علاوه بر آن باید با فروشندگانی که عرضه کنندگان این پوشش های نا متعارف هستند نیز برخورد شود و برای این افراد نیز جریمه هایی در نظر گرفته شود ، امروز وقتی به فروشگاه های لباس بانوان می رویم کمتر فروشگاهی دیده می شود تا لباسی مناسب را داشته باشد و به همین خاطر مجبور می شویم پارچه خریداری کنیم و سفارش دوخت بذهیم.

وی در ادامه با انتقاد به استفاده ابزاری از بانوان در فروشگاه ها می افزاید: برخی فروشندگان نیز به گونه ای نامناسب آرایش کرده  و پوشش نامناسبی را انتخاب می کنند که خود این موضوع نیز به ترویج الگو های نا مناسب در شهر ها کمک می کند و قطعا مسئولین باید به این موضوع توجه داشته باشند.

علیرضا فرساد در رابطه با طرح مبارزه با مفاسد اجتماعی نیروی انتظامی گفت:نیروی انتظامی باید با قدرت با مفاسد اجتماعی مبارزه نماید و وظیفه نیروی انتظامی امنیت داخلی کشور است که امنیت اجتماعی نیز بخشی از آن میباشد.رهبر معظم انقلاب نیز همین چند روز پیش فرمودند که دشمنان ما از میخواهند با پول و جاذبه های جنسی به کشور نفوذ کنند.

مدیرعامل پژوهشگاه شفق اظهارکرد: باید در هر زمانی با فساد مقابله کرد و یک میوه پوسیده میتواند یک سبد میوه را خراب نماید.اعتقاد دارم در کنار برخورد با مفاسد اجتماعی باید برنامه ریزی های بلند مدت,میان مدت و کوتاه مدت نیز بشود تا بتوانیم مشکل بی حجابی و سایر فسادهای اجتماعی را به صورت بنیادی حل کنیم.در این راستا سینما,رسانه ها,نشریات,صدا وسیما,نهادهای مرتبط از جمله آموزش و پرورش,وزارت علوم,وزارت فرهنگ و ارشاد و سایر نهادهای مرتبط با سیاستگذاری فرهنگی کشور باید یک برنامه جامعی جهت مبارزه نرم افزاری با ترویج بی حجابی,بی عفتی و بی غیرتی غربی ها داشته باشند.

این فعال سیاسی اجتماعی گفت:جا دارد از زحمات مامورین خدوم و زحمت کش ناجا تقدیر و تشکر نماییم که امنیت را به خیابان های شهر بازمیگردانند و فضای معنوی را فراهم میکنند.اما باید مراقب و بود که برخورد برادران و خواهران عزیز ما محبت آمیز و دلسوزانه باشد تا مستمسکی برای بدخواهان و مغرضان این طرح نگردد.

لزوم کار جهادی فرهنگی برای مقابله با بدحجابی
طاهره حاج محمد علی در خصوص همین موضوع می افزاید: خیلی از افرادی که پوشش نامناسب را انتخاب می کنند خود واقف به اشتباه بودن این موضوع هستند و با تذکری که مامورین به آنها می دهند سعی در اصلاح شرایط می کنند .

وی ادامه داد: باید با پدیده بدحجابی در کشور مبارزه شود البته در کنار این موضوع حتما نیاز به انجام کارفرهنگی هم هست البته باید کار های فرهنگی با روحیه ای جهادی انجام شود و از شکل سمینار و همایش و سخنرانی خارج شود تا بتوان تاثیر آن را در کنار اقدام نیروی انتظامی در جامعه دید.

حاج محمدعلی در ادامه اذعان داشت: نیروی انتظامی تنها نهادی است که به مقابله با این پدیده وارد عمل شده است و متاسفانه هجمه هایی نیز نسبت به ان وارد شده است.

وی ادامه داد: دیده ام نیروی انتظامی چند باری در خیابان به برخی از بد حجاب ها تذکر داده اند و آن خانم ها نیز پذیرفته اند اشتباه خود را و برخورد هایی که عنوان می شود را در شهر ندیده ام.

رقیه بشارت نیا در همین خصوص می گوید: واقعا باید از اینکه در رابطه با بدحجابی و بی حجابی که جامعه و فرهنگ را مورد هجوم قرارداده، مقابله می کنید .تشکر کنیم .زیرا امروزه عده ای با بی حجابی و بد حجابی همانند زالویی شده اند تا ضربه به اسلام بزنند. آنان می خواهند خدشه به نظام و فرهنگ اسلامی وارد کنند.

وی اذعان نمود: دیده می شود که برخی از زنان ما در قالب فرهنگ فمنیستی و تجدد گرایی شیفته فرهنگ برهنگی غرب شده اند به این خیال که مورد توجه باشند.شعارشان روشنفکری و تجدد است. این شعاری است که غرب نسخه اش را پیچیده و کاربردش درجامعه خودشان هم پاسخگو نیست زیرا اگر بود  چرا امروزه بسیاری از زنان  درغرب خواستار پوشش هستندو دولتمردان غربی هراسان از این مسئله با افراد با حجاب برخورد می کنند .

وی با بیان اینکه این نسخه برای خودشان جواب نداده است گفت: اما در اینجا، جامعه زن را  به نجابت و عفتش می سنجند.امروز زنان بد حجاب جامعه با بی حجابی، آرایش نامعقول در جامعه چون ویروسی می مانند که نه تنها با ارزش نیستند بلکه زیبایی خود را به فروش می گذارند، تا آنجا پیش می رود که از آنان برای جلب مشتری و فروش اجناس استفاده می شود. و فروشندگان از آنان بعنوان وسیله بازار گرمی برای  فروش استفاده می کنند.

بشارت نیا خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی بهتر است نظارتی هم بر مغازه ها داشته باشد. امروزه فروشندگان مرد لباس های زیر زنان را بفروش می رسانند. و یا از ویترین مغازه ها که در تن مانکن های شبه آدم، لباسهای جلف پوشانده اند و وسیله تحریک غریزه جنسی را فراهم می کنند. یا فروشگاه هایی که تماما لباس هایش ترویج بدحجابی و بی حجابی ست.فروش لوازم ارایش های آنچنانی و…. البته تنها این وظیفه بعهده این عزیران نیست!!

وی ادامه داد: تمام مسئولان و تمام مردم باید دراین سنگر قرار بگیرند و با این معضل مبارزه کنند.مهمتر اینکه زنان ما باید به ارزش وجود خود پی ببرند و بدانند که داشتن حجاب وقار و مصونیت را بهمراه دارد.خواهرم با عشق حجاب و چادرت را دریاب اگر خودت را دوستداری  و اگر می خواهی سربلند باشی !! مزاحم آزادی دیگران نباش !! زیرا که تو آزادی آنان را محدود ساختی!!

جعفر خاندوزی با انتقاد از متولیان فرهنگی جامعه گفت: مبارزه با بد حجابی ابتدا نیاز به فرهنگ سازی و تولید محتوا در این خصوص دارد تا بتوان در برابر هجمه هایی فرهنگی غرب ایستادگی کرد.

وی ادامه داد: تولید محتوای مناسب و ایجاد البسه مناسب برای بانوان یکی از نیاز های اساسی است که مسئولین باید زیر ساخت ها و سیاست ها تشویقی لازم را برای ترویج و تشویق تولید کنندگان پوشش های اسلامی مناسب به کار بگیرند به طور مثال تولید کننده گان پوشش های مناسب ایرانی اسلامی از معافیت های مالیاتی و عوارضی بهرمند شوند .

این فعال رسانه ای در ادامه افزود: باید تبلیغات مناسبی برای ترویج فرهنگ اسلامی در سطح شهر و در بین نسل جوان وجود داشته باشد و لباس های مناسب با قیمت های مناسب در دسترس عموم مردم جامعه قرار گیرد .

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی قاعدتا به وظیفه ذاتی خود عمل می کند ولی باید توجه شود که برخورد ها مناسب باشد تا اثر سوء در جامعه ایجاد نشود ، گفت: اجرای طرح های مقطعی برخورد نمی تواند به تنهایی دوای درد جامعه باشد و باید اقدامات فرهنگی که تکمیل کننده این اقدام به موازات آن انجام شود که این موضوع نیاز به ورود دستگاه های فرهنگی و حتی غیر فرهنگی برای ایجاد زیر ساخت های مناسب  دارد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32