کد خبر: 5824
15/11/30 - 8:12 ب.ظ

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد سنندج گفت: بحث بدحجابی گریبانگیر همه دانشگاه‌ها است و باید همه دوستان دانشگاهی از مسئول و کارمند و اعضای هیات علمی گرفته تا خود دانشجو با کمک و همراهی هم عزم خود را برای جلوگیری از بدحجابی در دانشگاه جزم کنند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب، حجت الاسلام بیابانی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد سنندج در گفت‌وگو با خبرنگار  کُرددانش، گفت: در همه دنیا برای پوشش دانشجویان در دانشگاه قوانینی بعضا سفت و سخت وجود دارد که دانشجویان در محیط دانشگاه ملزم به رعایت آن هستند و دانشگاه های ما نیز از این امر مستثنی نیست.

 
وی افزود: در دانشگاه های ما نیز بخشنامه حجاب و عفاف وجود دارد که در آن مشخص شده است که پوشش یک خانم و یا آقای دانشجو در محیط دانشگاه چگونه باید باشد اما در حال حاضر وضعیت حجاب در دانشگاه های کشور و از جمله دانشگاه های استان کردستان رضایت بخش نیست.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد سنندج تاکید کرد: هر چند باید اعتراف کرد که با وضعیت مطلوب حجاب در محیط دانشگاه فاصله بسیاری داریم؛ اما مسئولین دانشگاه با عزم جدی پیگیر این موضوع هستند.

بیابانی حفظ حجاب در محیط دانشگاه را لازم دانست و افزود: همانگونه که همه امور آموزشی در دانشگاه براساس قانون و مقررات است، مساله حجاب نیز باید طبق ضوابط و مقررات و بخشنامه های موجود در محیط دانشگاه اجرا شود.

وی تصریح کرد: دانشجویان باید به این امر توجه داشته باشند که دانشگاه به عنوان یک فضای آموزشی، علمی و فرهنگی دارای شئوناتی است که باید به آن احترام گذاشت و از رفتارهایی که هنجارهای متعارف را خدشه دار می کنند، پرهیز کرد.
 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد سنندج با تاکید بر اینکه باید عامل های بدحجابی در دانشگاه ها بصورت علمی بررسی شود، گفت: دانشجویان شناخت درستی در مورد مسئله حجاب ندارند و آن را محدودیتی برای خود می دانند درحالی که اگر با کارکردهای حجاب در محیط دانشگاه آشنایی کامل داشته باشند شرایط اینگونه نخواهد شد.

به گفته بیابانی نباید به موضوع حجاب و عفاف با دید سطحی نگاه کرد؛ بلکه باید با تبیین ابعاد علمی، اجتماعی، روان‌شناختی و جامعه‌شناختی حجاب و عفاف در دانشگاه, محیط علمی و سالمی را برای دانشجویان ایجاد کرد.

وی با اشاره بر نقش معیاری حجاب و عفاف جهت تعیین شخصیت و فرهیختگی جامعه انسانی، از حجاب به‌عنوان موضوع کمک‌کننده در مسائل آموزشی و تعمیق مسائل پژوهشی در جامعه‌ دانشگاهی یاد کردند.

 
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد سنندج گفت: بحث بدحجابی گریبانگیر همه دانشگاه ها است و باید همه دوستان دانشگاهی از مسئول و کارمند و اعضای هیات علمی گرفته تا خود دانشجو با کمک و همراهی هم عزم خود را برای جلوگیری از بدحجابی در دانشگاه جزم کنند.

بیابانی با بیان اینکه نگاه ما، ترویج حجاب به‌عنوان یک آموزه دینی در دانشگاه‌ها است و اولویت ما این است که این ترویج از طریق روش‌های تبلیغی و با رویکرد فرهنگی صورت گیرد تصریح کرد: دانشگاه آزاد سنندج در راستای آشنایی هر چه بیشتر دانشگاهیان با بحث حجاب، کارگاه های آموزشی با موضوع حجاب و عفاف ویژه کارمندان و اعضای هیئت علمی را برگزار و همچنین در دهه اول محرم نمایشگاه حجاب و عفاف را برپا کرده است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32