مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مطرح کرد

نقش تأثیرگذار اساتید در گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در دانشگاه‌ها

کد خبر: 5746
15/11/28 - 8:58 ب.ظ

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نقش اساتید در موضوع عفاف و حجاب را بسیار مهم دانست و بیان داشت: اساتید الگوی دانشجویان هستند و می‌توانند بهترین کمک در تأثیرپذیری دانشجویان باشند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس، حجت‌الاسلام عباس دشتی پیش از ظهر امروز در نشست کمیته فکری پوشش و اخلاق حرفه‌ای در بوشهر افزود: یکی از مسائلی که خیلی باید به آن توجه کنیم موضوع حجاب و عفاف در دانشگاه است زیرا مردم محیط دانشگاه را یک محیط معرفتی و فکری می‌دانند.

وی بابیان اینکه به مسئله عفاف و حجاب باید عالمانه نگاه کرد اظهار داشت: بیشتر مخاطبان در دانشگاه قشر جوان هستند که دارای فطرتی پاک‌اند و اگر موضوعی را هم‌سنخ با فطرت خود بدانند به‌راحتی آن را می‌پذیرند و عمل می‌کنند.

دشتی افزود: همه افراد دلسوز از وضعیت حجاب و عفاف ناراحت‌اند و اگر ما به دین هم کاری نداشته باشیم باید در مرحله اول کارهای فرهنگی در این زمینه انجام دهیم و از ابزارهای تشویق و بها دادن به نیروهای ارزشی برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب استفاده کنیم.

وی نقش اساتید در موضوع عفاف و حجاب را بسیار مهم دانست و بیان داشت: اساتید الگوی دانشجویان هستند و می‌توانند بهترین کمک در تأثیرپذیری دانشجویان باشند.

مسئول دبیرخانه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی نیز گفت: در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه تشکیل کمیته‌ای به‌منظور ارتقای سلامت روانی و سالم‌سازی محیط آموزشی در دانشگاه با محوریت دبیرخانه شورای فرهنگی به تصویب رسیده است.

حجت‌الاسلام مجتبی احمدی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه سلامت دینی در دانشگاه‌ها باید تأمین شود، پیشنهاد داد طرحی به‌عنوان طرح سلامت معنوی در دانشگاه به اجرا درآید که در این طرح سامان دادن به موضوع عفاف و حجاب و گسترش فرهنگ دینی و معنوی در بین اساتید، دانشجویان و کارکنان مدنظر قرار گیرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32