نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی:

نگاه سخت افزاری به عفاف و حجاب در جامعه تغییر یابد

کد خبر: 5669
15/11/26 - 11:08 ق.ظ

نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: باید با سازوکارهای نرم و اندیشه متعالی به مسئله حجاب ورود کرده و نوع نگاه‌ها را به این حوزه تغییر دهیم.

قسمت دوم- فاطمه آجرلو در گفت‌وگو با پایگاه خبری حجاب با بیان اینکه یکی از اصول مترقی اسلام اصل امر به معروف و نهی از منکر است و خود حجاب یک معروف است، اظهار داشت: ما روشهای متفاوت دعوت به معروف و دوری از منکر داریم و همه این‌ها سازو کار مختص به خود را دارد که باید به آن‌ها توجه کرد.
 
نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اسلام برای موارد تعریف شده سازوکار مخصوص دارد، افزود: باید با سازوکارهای نرم و اندیشه متعالی به مسئله حجاب ورود کرده و نوع نگاه‌ها را به این حوزه تغییر دهیم.
 
آجرلو با اشاره به اینکه حوزه نرم وقتی با حوزه سخت افزار خلط شود جواب منفی می‌دهد و بحث عفاف و حجاب حوزه تخصصی و یک بحث نرم افزاری است، گفت: در دوره رضا شاه با برخورد و راهکار سخت افزاری بدنبال کشف حجاب برآمدند و مشاهده می‌شود که بانوان با این مسئله برخورد کردند.
 
وی تصریح کرد: استعمار تجربه تاریخ خود را در حال حاضر پیاده کرد و به آرامی وارد شرع مقدس ما شد به قدری ظریف و نرم افزاری حجاب زدایی کرد و آرام آرام مانتو‌ها را کوتاه و روسری‌ها را به عقب برد.
 
نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی در حال حاضر برخی از مصداق‌های غیر شرعی مانند ناخن کاشتن لباس شرعی به خود می‌گیرد، گفت: مسائل غیر شرعی مانند ناخن کاشتن مانع رسیدن آب است و به صورت شرعی برای وضو و غسل مشکل ایجاد می‌کند اما رفته رفته این کار غیر شرعی لباس شرعی به خود می‌پوشد.
 
آجرلو خاطر نشان کرد: افرادی که ناخن می‌کارند استعلاماتی می‌گیرند و بر اساس مصداق‌های روز وقتی جواب داده می‌شود به نظر می‌رسد که علما هم از اصول عقب نشینی می‌کنند چرا که هر جا که آب نرسد وضو دارای مشکل و باطل است وقتی اینکار را بکنیم و بعد برویم و وضوی جبیره بگیریم به نوعی پاک کردن صورت مسئله است.
 
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32