نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی:

دولت نگاه سخت افزاری به امرعفاف وحجاب نداشته باشد

کد خبر: 5660
15/11/22 - 12:14 ب.ظ

نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: با نگاه سخت افزاری به حوزه فرهنگ امکان ورود به عرصه نرم وجود ندارد چرا که عفاف و حجاب یک بحث فرابخشی بوده و به هیچ عنوان یک بحث سلبی نیست.

فاطمه آجرلو در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حجاب با اشاره به اینکه در دوره هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی قانون عفاف و حجاب مصوب شد، اظهار داشت: در این دوره بحث عفاف و حجاب به صورت ریشه‌ای بررسی و برای جامعه جوان یک برنامه نو و کار فرهنگی عمیق ارائه شد.
 
نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید جمهوری اسلامی ایران یک برنامه جامع در زمینه حجاب برای ارائه داشته باشد، افزود: ابزار تهاجم فرهنگی دشمن قانونهای سلبی نیست بلکه روشهای ایجابی است و این قانون‌های ایجابی روشهایی است که سلایق مختلف را تهییج و تحریک و به سمت خود می‌کشد.
 
آجرلو با بیان اینکه قانون‌های ایجابی انگیزش در افراد ایجاد می‌کند و در قالب بالا بردن سطح انگیزش ناخود آگاه یک حرکت ایجابی ایجاد می‌شود که اقشار را به سمت خود جلب می‌کند، گفت: با نگاه سخت افزاری به حوزه فرهنگ امکان ورود به عرصه نرم وجود ندارد چرا که عفاف و حجاب یک بحث فرابخشی بوده و به هیچ عنوان یک بحث سلبی نیست.
 
وی با اشاره به حدیث «الانسان حریص علی ما منع» گفت: باید بدانیم هر چیزی که بخواهیم منع کنیم انسان به سمت آن تمایل پیدا می‌کند و این مسئله جزء خواص وجودی انسان است پس چرا باید با این حوزه نرم افزاری به صورت سخت افزاری برخورد کنیم.
 
نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ما دارای حوره نرم و فکر هستیم همچنین پیش دبستانی، آموزش و پرورش، ارشاد و آموزش عالی داریم پس باید همه دست اندرکاران حوزه فرهنگ و حوزه نرم‌‌ همان بحث مد و لباس را پیگیری کنند.
 
آجرلو با تأکید بر اینکه باید مد و لباس پیگیری شود و با وجود تنوع ایجاد شده درمد‌ها دیگر نیازی به مطرح شدن مباحثی مانند طرح صیانت از عفاف و حجاب نیست، گفت: باید بدانیم که بحث عفاف و حجاب مانند بحث مفاسد اقتصادی با سمینار و داشتن نشست نمی‌توان به راه حل رسید لذا نمی‌توان با با قانون و موارد مشابه جلوی این مسائل را گرفت.
 
وی با اشاره به مقاومت عمومی در مورد طرح صیانت از عفاف و حجاب گفت: فضای ایجد شده فضای مقابله با یک فکر بسیار متعالی است و حجاب اصل مترقی اسلام و اصلی است که ایجاد صیانت و امنیت روانی می‌کند اما چون با گفتمان ضعیف مطرح می‌شود سبب ایجاد مقاومت و تقابل از طرف اقشار مختلف مردم می‌شود و مردم نسبت به این کار مثبت واکنش منفی نشان می‌دهند.
 
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32