کد خبر: 5620
15/11/20 - 9:05 ق.ظ

خیلی از این دختران جوان که با آرایش و حجاب نامناسب وارد مجلس امام حسین (ع) می شوند با جمله “مهم دل است، باید قلب آدم صاف باشد و…” کار اشتباه خود را توجیه می کنند، وارد شدن به مجلس امام حسین(ع) همراه با محبت است، و محبتی که همراه با اطاعت نباشد محبت واقعی نیست و این نوع عزاداری ها هیچ ثمره ای ندارد و دهن کجی به فرهنگ حسینی است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب، زن در اسلام نقش مهمى را ایفاء مى کند، بعضى از امت هاى قبل هیچ حقى را براى زن قائل نبودند، و حق او را از او سلب مى کردند، ولی اسلام تمامى حقوق مشروع را به زن بازگرداند.

زن نصف جامعه اسلام و بشریت را داراست، او مادر، خواهر، دختر در جامعه می باشد.

پس مسئولیت یک زن در جامعه برای برقراری دین و ترویج آن بیشتر از یک مرد است حال با فرا رسیدن ایام عزاداری امام حسین زنان باید همدردی با زنان کربلا کنند و ضمن شرکت در مجالس امام حسین (ع) باید شأن و وقار و متانت خویش را حفظ نمایند و با شیوه‏اى که مناسب یک زن مسلمان و علاقمند به مکتب حسینى است، در مجالس و محافل عزادارى شرکت کنند وخداى ناکرده این امر مهمّ دینى را با پوشش نادرست و حرکات ناپسند، به گناه آلوده نسازند که مسئولیّت بسیار سنگینى دارد.

 شاید آرایش کردن بانوان در ایام شهادت به ویژه در ماه محرم و صفر البته با حفظ شرایط، حرام نیست ولی شایسته است حرمت عزای امام حسین (ع) را بگیریم.

امام صادق(ع) مى‏فرماید: “خداوند شیعیان ما را رحمت کند که در شادى ماشاد ودر ایام حزن مامحزون هستند و مسلم است که ایام محرم، ایام حزن پیشوایان دینى ما است”

باید در مراسم غزاداری امام حسین (ع) حرمت صاحب مجلس(امام حسین (ع)) را نگه داشت و آرایش کردن و خود نمایی در مجلس امام حسین (ع) فعلی حرام است که نه خدا نه امام حسین (ع) می پسندد.

امام حسین (ع) در احیای دین جدشان رسول الله قیام کردند و مهمترین احکام دین حضرت محمد(ص) بحث حجاب است که عزاداران حسینی باید با حجاب در مجلس عزای اباعبدالله الحسین (ع) شرکت کنند.

آرایش کردن و با حجاب نامناسب وارد مجلس امام حسین (ع) شدن یک نوع دهن کجی عملی به صاحب عزا است.

خیلی از این دختران جوان که با آرایش و حجاب نامناسب وارد مجلس امام حسین (ع) می شوند با جمله “مهم دل است، قلب آدم صاف باشد و…” کار اشتباه خود را توجیه می کنند.

وارد شدن به مجلس امام حسین(ع) همراه با محبت است، و محبتی که همراه با اطاعت نباشد محبت واقعی نیست و این نوع عزاداری ها هیچ ثمره ای ندارد و دهن کجی به فرهنگ حسینی است.
پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله و علیه وآله فرمود:«هرگاه زنی در حالی که آرایش کرده و معطر است از خانه اش خارج شود و همسرش از این عمل او خشنود باشد برای آن همسر در برابر هر قدمی که آن زن بر می دارد خانه ای از آتش ساخته می شود. پس بالهای زنانتان را کوتاه کنید ( به آنان قدرت جولان ندهید). در بلندی بال هایشان پشیمانی است و کیفر آن آتش است و در کوتاهی بال های آنان خشنودی و سرور و بی حساب وارد بهشت شدن است»

اما مخالفان این عرصه بااشاره به اینکه طبیعت زن زیبایی، جذابیت، جلب توجه و آراستگی را می طلبد ، می گویند: زن نمی تواند فارغ از جذابیت در جامعه ظاهر شود، و به دلیل این خودنمایی ذاتی زن، حتی حضورش می تواند در محافل مذهبی هم موجب خطر و بی نظمی در اجتماعات عمومی و دینی شود.

آنان معتقدند: حضور زن در جامعه نمی تواند خالی از اختلاط و نقض حریم های شرعی و اخلاقی باشد.

اما اگر بتوانیم شان انسانیت را از شان جنسیت(زنانگی، مردانگی) جدا کنیم آنگاه حضور افراد در جامعه حضور انسانی خواهد بود.

هر انسان حاضر در صحنه قطعا نمی تواند منکر حضور زن در عصر تاریخ به صورت مثبت و منفی باشد.

دنیای مدرن به دنبال استعمار جسمی و جنسی از زن می باشد که برای راه حل درمان این معضل باید جهان بینی را تغییر داد و انسان را شناخت.

در سطح کلان، جهان را محدود به عالم ماده و غیر مسئول تفسیر نکنیم و انسان را محدود به قوای شهوت ننمایم  که در غیر این صورت این دو قوه که انکار آن به خسران انسان می انجامد و افراط در آن به ابتذال انسان منتهی خواهد شد.

در مهندسی خدا زن مظهر کشش روحی عاطفی و جنسی در کنار عقل، شعور، فهم و سایر توانمندی ها است و مرد مظهر تقاضا و نیاز در کنار عقل و شعور و سایر توانمدی ها می باشد که اگر در عرصه داد و ستد، این کشش جنسی عوض و مدیریت نشود و از درون خانواده به صورت خصوصی به محیط های عمومی اجتماعی یا در محیط کار، تحصیل و مذهب منتقل شود، قطعا حضور هم زن هم مرد در اجتماع آسیب رسان و آسیب پذیرخواهد بود.

اگر زن در هر محیطی کالای جنسی خودش را در معرض استفاده و تعرض قرار دهد و زمینه برای فساد بین خود و دیگران را فراهم سازد به اصلی ترین مآمن و پناهگاه که خانواده است ضربه زده است.

در اماکن مذهبی اگر افراد ( زن و مرد) در راستای ترویج فرهنگ شهادت و جهاد و عزت مداری و استقلال خواهی باشند، خطری برای یکدیگر نخواهند داشت.

نقش حضور زن در جامعه مَثل پاشنه کفش کشیدن است، سخن گفتگویمان ، نگاهمان و کیفیت پوشش در برابر نامحرمان نباید به سبکی باشد که کالای گران بهای خود را به تاراج مجانی در برابر چشمان و گوش های شیطانی قراردهیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32