کد خبر: 5508
15/11/14 - 9:15 ق.ظ

امام جمعه کلاچای با بیان اینکه نگاه به حجاب در جامعه باید منطبق بر عقل، ادراک و تعقل باشد، اظهار کرد: اینکه برخی حجاب را مظهر اجبار و زور می دانند، این نگرش و تفکر غلطی است …

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل ازایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن لطیفی در خطبه های نماز جمعه این هفته کلاچای، با بیان اینکه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی باید روز به روز در جامعه گسترش یابد، از جوانان خواست بیش از هر زمان دیگر به مطالعه بها دهند و آن را به عنوان بهترین دوست و یاور خود در زندگی لحاظ کنند.

وی با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی، سرانه مطالعه در کشور را مطلوب ندانست و افزود: این وضعیت بی تردید نگرانی های فرهنگی را در جامعه افزایش می دهد که لازم است مسئولان در توسعه و ارتقای فرهنگی کشور بیشتر اهتمام داشته باشند.

به گفته خطیب جمعه کلاچای، نپرداختن به فرهنگ مطالعه به طور قطع آفت و بلایی بزرگ در جامعه به شمار می رود و باید این موضوع ، جدی گرفته شود.

امام جمعه کلاچای در ادامه سخنان خود با بیان اینکه نگاه به حجاب در جامعه باید منطبق بر عقل، ادراک و تعقل باشد، اظهار کرد: اینکه برخی حجاب را مظهر اجبار و زور می دانند، این نگرش و تفکر غلطی است و همه باید به این اصل توجه داشته باشند که فرهنگ عفاف و حجاب بی تردید باعث مصونیت بخشی جامعه خواهد شد.

وی تصریح کرد: هر قدر این فرهنگ در جامعه تسری یابد بی تردید می توان گفت که حجاب جامعه را به سوی فرهنگ مهدویت سوق خواهد داد و این موضوع مهمی است که همه باید به آن توجه داشته باشیم.

حجت الاسلام لطیفی در ادامه سخنان خود با اشاره به حادثه تروریستی در جنوب بیروت، این اقدام را به شدت محکوم کرد و از جریانات و گروه های سیاسی لبنان خواست وحدت و انسجام خود را حفظ کنند.

وی در خاتمه سخنان خود، با اشاره به پایان برداشت برگ سبز چای، از دستگاه های مسئول خواست نسبت به پرداخت باقیمانده مطالبات چایکاران اهتمام لازم را داشته باشند.
کلاچای در ۸۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32