کد خبر: 5499
15/11/14 - 8:00 ق.ظ

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم با بیان اینکه می‌توان معضل عفاف و حجاب را در کم‌ترین زمان حل کرد گفت: مشکل عفاف و حجاب نه یک گره کور بلکه یک مشکل حل شدنی است و می‌توان با کم‌ترین زمان و هزینه آن را اصلاح کرد.

 به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس، حجت الاسلام والمسلمین عباس اسکندری پنجشنبه شب در آیین افتتاحیه پنجمین دوره تربیت مربی و دانش آموختگی عفاف و حجاب که به همت موسسه فرهنگی پژوهشی طهورا در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه برگزار شد گفت: یکی از وظایف اصلی روحانیون فعالیت فرهنگی و تبلیغی در زمینه عفاف و حجاب است و نباید به خاطر سایر موضوعات از آن غافل شوند چرا که این مسئله یکی از مسائل مهم و روز کشور است و تاثیر فراوانی بر افراد، خانواده‌ها و تمام جامعه می‌گذارد.

وی با بیان اینکه حجاب را باید از منزل فرهنگ‌سازی کرد افزود: ۹۸ درصد مسئله عفاف و حجاب در کشور فرهنگی است یعنی اگر ما از دورانی که کودک در خانواده است تا زمانی که به دانشگاه می‌رود یک سیر فرهنگی آموزشی معقول و منطقی برایش در نظر بگیریم به گونه‌ای که واقعا بپذیرد و قانع شود که رعایت مسائل مربوط به عفاف و حجاب به سود اوست این مشکل در جامعه حل خواهد شد.

وی افزود: جوانان پس از به پایان رساندن دوره دانشگاه دارای تفکراتی شکل یافته و نهایی می‌شوند و دیگر نمی‌توان افکارشان را تغییر داد به همین علت باید آموزش‌های لازم در حوزه عفاف و حجاب از کودکی به فرد ارائه شوند تا از همان دوران طفولیت عفاف را به عنوان یک ارزش و بی عفتی را به عنوان یک ضد ارزش بشناسد که اگر این اتفاق افتاد دیگر تا بزرگسالی تغییر نخواهد کرد و در نتیجه جامعه‌ای سالم خواهیم داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم ادامه داد: علاوه بر مسائل فرهنگی از اهرم‌های قانونی بسیاری نیز می‌توان در این زمینه استفاده کرد؛ به عنوان مثال ادارات دولتی و موسسات وابسته به دولت مراجعه کنندگانشان را ملزم به رعایت عفاف و حجاب کنند و به افرادی که ظاهر نامناسب دارند خدمات ارائه ندهند.

وی با ارائه پیشنهاد تصویب لباس‌های یک دست به مجلس خاطرنشان کرد: یکی از اقداماتی که مجلس شورای اسلامی می‌تواند در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب انجام دهد این است که چند نوع لباس را به جامعه معرفی کند و همه را ملزم به انتخاب آن‌ها کند و افرادی خاطی را از حقوق شهروندی محروم کند.

اسکندری ادامه داد: علاوه بر اهرم‌های فشار می‌توان از اهرم‌های تشویقی نیز استفاده کرد به گونه‌ای موجب شود همه جامعه رعایت عفاف و حجاب را یک ارزش بدانند.

وی با اشاره به نقش صدا و سیما در این ارتباط بیان کرد: صدا و سیما به عنوان یک دانشگاه فراگیر و عمومی که تاثیرگذاری فراوانی بر ذهن مخاطب دارد نقش ویژه ای در این راستا دارد و یکی از موثرترین ارگان‌ها در عرصه فرهنگ سازی عفاف و حجاب است.

وی افزود: سریال‌های تلویزیونی به دلیل طولانی بودن تاثیرات زیادی بر مخاطبان خود می‌گذارند و از اهرم‌های قوی صدا و سیما برای فرهنگ سازی هستند که باید از ظرفیت آن‌ها به خوبی استفاده کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم با بیان اینکه می‌توان معضل عفاف و حجاب را در کم‌ترین زمان حل کرد اظهار کرد: مشکل عفاف و حجاب نه یک گره کور بلکه یک مشکل حل شدنی است و می‌توان با کم‌ترین زمان و هزینه آن را اصلاح کرد اما نیاز به عزم ملی و برنامه ریزی صحیح دارد.

وی با اشاره به معنای عزم ملی در حل مشکل عفاف و حجاب تاکید کرد: اگر هرکسی در هر مقام و مسئولیتی که هست از اهرم‌های تشویق و تنبیهی که دارد استفاده کند می‌توان مسئله عفاف و حجاب را به سادگی حل کرد و دیگر نیازی به ورود دستگاه‌های نظامی و قضایی نخواهیم داشت.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32