کد خبر: 5432
15/11/11 - 2:15 ب.ظ

عضو شورای اسلامی شهرستان ارومیه، گفت: کانون های مساجد می توانند با ترسیم الگوی زن مسلمان ایرانی برای مساجد در راستای حوزه های اجتماعی اقدامات ارزشمندی را انجام دهد.

لطیفه مبین، عضو شورای اسلامی شهرستان ارومیه ظهر امروز(۱۹ آبان) در دومین جلسه شورای مشورتی واحد خواهران کانون های مساجد اذربایجان غربی که در سالن جلسات این اداره برگزار شد، گفت: بالا رفتن سن ازدواج در بین جوانان، اشتغال جوانان، حجاب و عفاف و نحوه ی پوشش جوان ایرانی از مهم ترین مسائلی است که می تواند در سایه تدوین الگویی از شخصیت زن ایرانی در مساجد حل و فصل شود.

 

وی، با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات جامعه ما ناشی از مدیریت های نا کار آمد، می باشد، افزود: باید منشور خانواده در مساجد تدوین شود زیرا خانواده موفق خانواده ای است که به تمامی اصول و مبانی اسلامی پایبند باشد.

 

مبین خاطر نشان کرد: باید افرادی را که خانواده ها به خوبی نتوانستند آنان را تربیت کنند به مساجد بکشیم زیرا مساجد می تواند بهترین مرکز برای رشد و شکوفایی استعداد های جوانان باشد.

 

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از شبستان،  عضو شورای اسلامی شهرستان ارومیه ادامه داد:  باید تمامی نماز های یومیه در مساجد استان برگزار شوند ولی متاسفانه نماز صبح فقط در تعداد محدودی از مساجد با تعداد اندکی از افراد برگزار می شود باید جوانان ما با فلسفه نماز آشنا شوند.

وی، با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی برای هیات امنای مساجد، اظهار داشت: با همکاری اداره اوقاف شیوه نامه ای برای هیات امنای مساجد برگزار شود تا بتوان روحانی به نام و کار آمدی در مسجد فعالیت داشته باشد.

در ادامه این جلسه، راضیه پور حیدر، مدیر حوزه علمیه خواهران الزهرای ارومیه، گفت: اگر در مسجد روحانی توانمندی حضور نداشته باشد بی شک  برنامه های مساجد اثرگذر نخواهند بود.

وی، با اشاره به  اینک باید بین کانون های مساجد و حوزه علمیه تفاهم نامه همکاری منعقد شود، افزود: این تفاهم نامه می تواند زمینه همکاری را بیش از پیش گسترش دهد.

پور حیدر خاطر نشان کرد: درونی کردن ارزش ها و تعمیق باورهای دینی با تقویت حوزه های علمیه عملی  می شود و باید با جوانان با زبان خوشان سخن گفت تا تاثیر گذار باشد.

این مسئول ادامه داد: مساجد علاوه بر روحانی اقا به روحانی خانم نیز نیاز دارند تا بتواند بانوان را با معارف لهی آشنا تر سازد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32