کد خبر: 5394
15/11/09 - 10:16 ق.ظ

حجت الاسلام دهنوی بر اهمیت حجاب و عفاف برای زنان و مردان اشاره کرد و گفت: حجاب برای امنیت است البته محدوده حفظ حجاب بین زنان و مردان متفاوت است…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از شبستان، حجت الاسلام حسین دهنوی۱۷ روز یکشنبه  آبان در نشست دانشجویی خانواده در هزاره سوم با اشاره به نقش کارکردهای دین در زندگی امروز، اظهار کرد: واجبات الهی در دین مبین اسلام برای ارتقاء زندگی است و محرمات و نبایدها و محدویت‌ها برای سالم ماندن جسم و روح انسان است.

 
وی با بیان اینکه نماز یکی از واجبات الهی برای آرامش است و این کیفیت زندگی انسان را بهتر می‌کند، افزود: خداوند می‌فرماید «کسی که از یاد من دوری کند زندگی سختی را برای او رقم خواهم زد».

کارشناس مذهبی و مسائل خانواده با اشاره به اینکه انسان برای احساس خوشبختی نیاز به آسایش و آرامش دارد، تصریح کرد: خداوند امکانات مادی و آسایشی را به همه انسان‌ها می‌دهد و تبعیضی قائل نمی‌شود اما از کسانی که نماز نخوانند آرامش را می‌گیرد.

حجت الاسلام دهنوی یادآور شد: بسیاری از افراد هستند که با وجود داشتن تمام امکانات رفاهی و آسایش و ثروت اما به دلیل عدم گرایش به معنویات و نماز آرامش در زندگی ندارند.

 

وی بر اهمیت حجاب و عفاف برای زنان و مردان اشاره کرد و گفت: حجاب برای امنیت است البته محدوده حفظ حجاب بین زنان و مردان متفاوت است، به گونه‌ای که خانم‌‌ها به خاطر داشتن جذابیت و لطافت جسم و روحی باید تمام بدن آن ‌ها به جز صورت و دستان به شرط هیچ گونه زینت و آرایش، پوشیده باشد.

 

کارشناس مذهبی و مسائل خانواده در ادامه زنان را به گوهر و طلا و آقایان را به تیرآهن تشبیه کرد و افزود: هیچ دزد عاقلی وقت خود را برای سرقت تیرآهن تلف نمی ‌کند بلکه به سراغ طلا و جواهر ارزشمند و گران قیمت می‌رود چرا که سرقتش بدون سر و صدا و مشقت است.

 

وی به حرام بودن و آفت‌های رابطه‌های پنهانی دختران و پسران از منظر اسلام اشاره کرد و بیان داشت: متاسفانه در بسیاری از این رابطه‌ها گوهر عفت دختران لطمه خورده است و حتی در رابطه‌های تلفنی و مجازی نیز دچار افسردگی و شکست عشقی می‌شوند.

 

حجت الاسلام دهنوی ادامه داد: در دنیای غرب نیز به این نتیجه رسیده‌اند که این رابطه‌ها آفت و آسیب دارد و ۸۰ درصد دخترانی که با پسران رابطه داشته و قطع شده افسردگی گرفته اند.

 

کارشناس مذهبی و مسائل خانواده بیان کرد: دخترها به دلیل حس عشق ورزی با هدف ازدواج با آقایان ارتباط برقرار می ‌کنند در حالی که بر خلاف آنان آقایان عشق‌باز هستند و به قصد لذت و سوء استفاده با دختران در خیابان اقدام به برقراری ارتباط می ‌کنند.

 

به گفته وی نیاز غریزی برای مردان و نیاز عاطفی برای دختران در اولویت است در همین راستا بیشتر دختران عشق ‌ورز و بیشتر پسران عشق ‌باز هستند بنابراین دختران به آسانی فریب عشق ‌ورزی‌ کاذب پسران را می‌خورند و به دام هوس‌رانی آن‌ها می‌افتند.

 

حجت الاسلام دهنوی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر پرهیز از نگاه شهوت آمیز و شوخی با نامحرم توسط زوجین، گفت: وقتی نیازهای غریزی مردان با چشم و زنان با گوش در بیرون خانه ارضاء شود نسبت به همسر خود بی‌تفاوت و کانون خانواده سرد خواهد شد.

 

این کارشناس مسائل خانواده به ازدواج به هنگام و شرایط لازم برای این مهم اشاره کرد و بیان داشت: پسران باید برای ازدواج دارای ویژگی رشد عقلانی، رشد شخصیتی ـ اجتماعی، رشد عاطفی، قدرت مدیریت بحران و استقلال فکری باشند.

 
انتهای پیام/
 

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32