کد خبر: 5295
15/11/07 - 12:00 ق.ظ

امام جمعه موقت بیرجند بر لزوم حرکت در مسیر اشاعه معروف در جامعه تاکید کرد و گفت: جامعه ای که در آن امر به معروف و نهی از منکر انجام شود مورد رحمت الهی قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایرنا، حجت الاسلام علیجان دلدار، در خطبه های نماز جمعه بیرجند با بیان اینکه بر پایی هیات های عزاداری، روضه خوانی های خانگی و سایر جلسات مذهبی به تولید معروف در جامعه کمک می کند افزود: اقامه معروف در جامعه دومین گام برای اشاعه معروف است همچنان که امام حسین(ع) و یاران ایشان اقامه معروف کردند.
وی ادامه داد: دنیای امروزی با وجود ماهواره، اینترنت و شبکه های اجتماعی، موجب شده دام هایی جلوی انسانها گذاشته شده که ناخواسته برخی انسانها به طرف باطل کشیده می شوند.
وی از مسئولان فرهنگی، روحانیون، بسیج و مردم دیندار خواست در مسیر اقامه معروف گام بردارند و یادآور شد: قیام اباعبدالله الحسین(ع) در راه اقامه معروف موجب شد که انسانها با ادامه این مسیر خوشبخت و سعادتمند شوند.
دلدار، یکی از مصادیق اقامه معروف در جامعه را طرح عفاف و حجاب که در شورای عالی فرهنگی به تصویب رسیده و به ادارات ابلاغ شده، ذکر کرد و گفت: برای اقامه امر به معروف در جامعه باید نقشه داشته باشیم و برنامه ریزی کنیم.
وی با اشاره به طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر افزود: بعد از سالها این طرح به تصویب رسید و قانونی شد لذا باید این قانون را بشناسیم و اجرا کنیم تا امر به معروف و نهی از منکر مظلوم نماند.
امام جمعه موقت بیرجند، بزرگترین معروف زمان را انقلاب اسلامی دانست و گفت: حمایت از آرمان های انقلاب که شهدای زیادی برای آن تقویم شده، اقامه معروف است و بزرگترین منکر حکومت مظلوم کش امریکاست و زمانی شعار مرگ بر امریکا کنار گذاشته می شود که مرگ امریکا فرا رسد.
دلدار در بخش دیگری از سخنانش به ۱۸ آبان ماه روز کیفیت اشاره کرد و افزود: دین ما دین کیفیت و محکم کاری است که در این راستا وظیفه شناسی، سفارش به حلال خوری و تولید محصول با کیفیت از مصادیق توجه به بحث کیفیت است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32