کد خبر: 5259
15/11/05 - 9:00 ق.ظ

با آغاز سال تحصیلی ۹۵_۹۴ طرح دختران نجابت(طرح ویژه برگزاری هفته حجاب در دبیرستان های دخترانه) در پنجمین سال فعالیت خود میهمان تعدادی از مدارس دخترانه استان تهران و البرز خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی خیبر، با آغاز سال تحصیلی ۹۵_۹۴ طرح دختران نجابت(طرح ویژه برگزاری هفته حجاب در دبیرستان های دخترانه) در پنجمین سال فعالیت خود میهمان تعدادی از مدارس دخترانه استان تهران و البرز خواهد بود. این طرح که به همت موسسه فرهنگی خیبر از سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را آغاز کرده  و تا سال تحصیلی ۱۳۹۳ در۴۵۰ مدرسه از مدارس استان تهران و البرز اجرا شده  از بخش های مختلفی تشکیل شده است.

بخش اصلی این طرح با برگزاری کارگاه های آموزشی همراه است  که طی آن تلاش می شود با ارائه استدلال های درون دینی و برون دینی ( علمی، استدلالی، اجتماعی، تاریخی، روانشناسی و … ) زمینه های تغییر باور دانش آموزان در حوزه عفاف و حجاب فراهم گردد.

در پایان این کارگاه ها از موضوعات مطرح شده پیرامون حجاب و عفاف مسابقات محتوایی در دو گروه دانش آموزی و ویژه اولیا و مربیان ارائه می گردد.در بخش دیگری از این طرح با ارائه محصولات منتخب مکتوب، چندرسانه ای و  نیز عرضه انواع پوشش های اسلامی  تلاش می شود تا زمینه اجرایی شدن حجاب در دانش آموزان مهیا گردد.

هم چنین جلسه ای با موضوع “شیوه های تربیت حیامندانه دختران ” براساس روانشناسی دوران نوجوانی ویژه اولیا دانش آموزان برگزار می شود.

گفتنی است نتایج گزارشها و نظر سنجی ها از مدارسی که طرح در آنها به اجرا در آمده، نشانگر این موضوع است که این طرح توانسته با دانش آموزان ارتباط موثری برقرار کرده و نتایج خوبی برای اولیاء مدرسه و خانواده‌های این دانش‌آموزان در بر داشته باشد.

امید است با یاری خداوند متعال و حمایت متولیان فرهنگی کشور شاهد غنای روز به روز این طرح که اقدامی ارزشمند در عرصه تبلیغ و ترویج عفت، حیا و حجاب بشمار می‌رود، باشیم.

علاقمندان جهت درخواست اجرای طرح می توانند با شماره ۰۲۶۳۲۷۷۷۰۶۶ داخلی ۳ ( واحد تبلیغ ) تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32