کد خبر: 5244
15/11/05 - 8:00 ق.ظ

بازی در نقش همسر یک مرد بدون این که بتوانی در برخی پلان ها دست او را بگیری بسیار سخت بوده و همچنین با اشاره به جو نامناسب در سینما اعلام کرد که بدون پاسخ به برخی پیشنهادات نامناسب امکان رسیدن به مدارج بالا وجو د ندارد و این دلایل را علت خروج از ایران و کشف حجاب خود دانست.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از سایت با حجاب، کافی است این روزها کلمه حجاب را در اخبار روز دنیا جستجو کنید. خواهید دید که از یاهو، دیلی میل، آسیا، تایمز، دیلی نیوز تا دیگر رسانه ها اولین خبر خود را به کشف حجاب بازیگر زن ایرانی اختصاص داده اند. بازیگری که نامی، آشنا در میان بازیگران و سینمای ایران نداشته و دلیل کشف حجاب خود را تنها اعتراض به فساد و فضای نامناسب در سینمای ایران معرفی کرده است.

 

 

 

بازیگری که کشف حجاب کرد
جهت گیری رسانه های معاند در پررنگ جلوه دادن این فرد در کنار دیگر بازیگران زن مانند گلشفته فراهانی، مینا لاکانی و… در حالی است که زنان بسیاری هستند که در این عرصه با اعتقاد کامل به مبانی دینی و با فرض وجود همان فساد به قول خانم بازیگر مشغول به فعالیت حرفه ای خود بوده و همچنین کم نیست شمار هنرمندان زن غربی از بازیگر تا مدلینگ و خواننده که با یافتن انسانیت گم شده خویش در دین اسلام و با انتخاب حجاب به تمام فعالیت هنری خود پشت پا زدند آن هم درفضا و شرایطی که وجود فساد در آن نیاز به هیچ توضیحی ندارد. اما به راستی بهانه فاسد بودن محیط سینما می تواند دلیل مناسبی برای عریانی و کشف حجاب باشد؟ همان فسادی که دلیل اصلی روی آوردن برخی از زنان هنرمند غربی به حجاب است؟

 
کشف حجاب به بهانه فساد در سینما تا مصاحبه با شبکه های ماهواره ای
چندی پیش یکی از بازیگران با انتشار عکس های نیمه برهنه خود در اعتراض به فضای نامناسب سینمای ایران کشور را ترک کرد و اعلام کرد به زودی در یک گفتگو فساد موجود در سینمای ایران را علنی می کند! بازیگری که به گفته همکارانش هیچ تحصیلات آکادمیکی و یا مدرک آموزشگاه بازیگری نداشته و  برای ضبط هر پلان، رکورددار برداشت بوده و همه عوامل را خسته می کرده، انتشار این عکس ها سبب اعتراضات بسیاری ازسوی بازیگران تا عامه مردم شد؛ اعتراضاتی که به گفته او سبب مصصم تر شدنش در این مسیر شد. چنانچه فقیه سلطانی در یادداشتی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام خطاب به او نسبت به رفتار نامتعارفش گفت: «حرف های شما در مورد عده ی زیادی از دست اندرکاران سینمای ما متاسفانه، متاسفانه و متاسفانه، کاملا درست و مورد تایید هست! …اما ایکاش با گذاشتن عکس های بدون پوشش ات چشم و دل این افراد ناپاک رو که روز بروز بر تعدادشان در سینما و حتی پروژه های تلویزیونی افزوده میشه، سیر نمی کردی و باعث خدشه دار شدن تصویر خودت در ذهن مردم عزیزمان نمی شدی …در اینصورت اکثر هنرمندانی مثل من که سالیان سال در این حرفه بودنمان را شرافتمندانه حفظ کرده ایم و حتی یک لبخند باج به کسی نداده ایم، کاملا از تو حمایت می کردیم.. اما شک نکن، که ما بانوان سینمای ایران شرافتمندانه در مقابل این عده ی ناپاک می ایستیم، می جنگیم.. تا روزیکه پشت صحنه ی سینمای ما نیز به معنای واقعی کلمه اسلامی، شریف، پاک و پاکیزه گردد.

 

 
مصاحبه با خبرنگار مخالف حجاب
این بازیگر اخیرا در آخرین اقدام خود مصاحبه ای با یک خبرنگار فراری که تمام هم و غم خود را معطوف به مبارزه علیه حجاب زنان ایرانی کرده؛ در برنامه ای به نام تبلت انجام داد و ساعت پخش مصاحبه با این خبرنگار معاند را در صفحه اینستاگرام خود قرار داد. او در پاسخ به برخی سوالات این خبرنگار تمام تلاش خود را برای بیان این مطلب کرد که بازی در نقش همسر یک مرد بدون این که بتوانی در برخی پلان ها دست او را بگیری بسیار سخت بوده و همچنین با اشاره به جو نامناسب در سینما اعلام کرد که بدون پاسخ به برخی پیشنهادات نامناسب امکان رسیدن به مدارج بالا وجود ندارد و این دلایل را علت خروج از ایران و کشف حجاب خود دانست.

پشت پرده کشف حجاب بازیگران
اظهارات سخفیف این فرد در حالی است که با فرض وجود فساد در سینمای ایران مطمنا این فساد قابل مقایسه با فساد موجود در سینمای غرب نیست، سینمای که بنابر اعتراف خودشان زنان به عنوان ابزاری برای ایجاد جذابیت در فیلم ها و تبلیغات و برای فروش بیشتر به کار گرفته می شوند و وجود زنان بسیاری در این عرصه سینمای ایران که با اعتقاد و علاقه به مبانی دین اسلام و با سلامت اخلاقی در این عرصه حضور داشته و با تکیه بر هنر و استعداد خود نه آشکار کردن اندام  قدم در مسیر پیشرفت می گذارند. این خود نشان دهنده سلامت به مراتب بیشتر این فضا نسبت به سینمای دیگر کشورها است. زنانی مانند خانم عبیسی که معتقد هستند: «حجاب امری اجباری نیست، بلکه امری خواستنی و ایمانی است که به ایمان و باور فرد ربط دارد.»

 

 
حرفی که با عمل کشف حجاب همخوانی نداشت
به راستی اگر این فرد به فضای سینمای ایران به دلیل فساد اعتراض داشت در مقابل می بایست کشف حجاب می کرد و تصویر نیمه برهنه خود را در صفحه ای که هزاران چشم به مراتب ناپاک تر از چشمان افرادی که این خانم در اعتراض به آن ها این کار را کرد ،قرار می داد؟؟ آیا او امروز با ترک ایران به راحتی می تواند در فضای دیگری بدون هیچ فساد اخلاقی و به قیمت حراج گذاشتن اندام خود در نظر هزاران هزار چشم ناپاک به عشق خود، بازیگری بپردازد و به قول خودش با گرفتن دست طرف مقابل و با گرفتن حس و غرق شدن در نقشش در بازیگری پیشرفت کند و به مدارج بالاتر برسد؟؟ آیا در سینمای مورد نظر این خانم هیچ فسادی وجود ندارد؟ آیا تمام زنانی که در ایران حضور دارند و بازیگران مطرح این کشور هستند از وجود فساد در این عرصه بی اطلاع هستند و همگی با عرض پوزش با گذشتن از مسیری نادرست به این سطح رسیدند؟؟ در پاسخ با این سوالات هر انسان عاقلی خواهد گفت که عمل این فرد به هیچ عنوان با صحبت های او مطابقت ندارد و قیمت دور ماندن از این فضای به قول ایشان فاسد، ترک کشور و گذاشتن تصاویر نامناسب و توهین به اعتقادات و شعور مردم نبود و به راستی اگر ایشان از این فساد آزار می دید می توانست به کم کاری مانند بسیاری از بازیگران حتی بازیگران حرفه ای بسنده کند و یا در نهایت سینما را ترک کند.

 

 
بازی در شبکه GEM ره آورد خوش خدمتی و کشف حجاب
ظاهرا کشف حجاب عامدانه و با برنامه ریزی قبلی و یا غیر عامدانه این فرد که همواره از سوی رسانه های معاند استقبال می شود دارای تبعات مناسبی برای این فرد بوده است. چنانچه سایت سینماژورنال مطلبی را منتشر کرد که مدیران شبکه GEM در تازه ترین تصمیم خود قصد دارند شانس خود را برای جذب مخاطب داخلی با ساخت سریال ایرانی مورد ارزیابی قرار بدهند. بر همین اساس رایزنی هایی با بعضی کارگردانان و بازیگران مطرح تلویزیون ایران انجام داده اند و پیشنهاداتی برای حضور آن ها در سریال های ساخت این شبکه مطرح شده است. اما اغلب چهره های سرشناس به این پیشنهادات پاسخ منفی داده اند به همین دلیل مدیران این شبکه به سراغ بازیگران درجه دو و سه مانند این خانم رفتند. بر اساس آخرین شنیده ها فیلمبرداری این سریال در مالزی انجام می شود و کارگردانی آن هم بر عهده محمد راوندی است و حضور این خانم به همراه بازیگر قبل از انقلاب بهروز وثوقی قطعی اعلام شده است.
 
عکس العمل برخی بازیگران به کشف حجاب بازیگران
رزیتا غفاری بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص رفتار نامتعارف برخی از بازیگران و کشف حجاب بازیگر سینما گفت: «در هر حال اشتباه کرده است هنرمند الگوی جامعه است. شاید یکی از دلایل این مشکلات این است که اجازه می دهند هر فردی وارد حوزه بازیگری شود و کسانی که جنبه آن را ندارند این مسائل را به وجود می‌آورند و بازیگری را وسیله‌ای برای نشان دادن خود قرار می‌دهند چرا که بازیگران متعهد کشور کدام یک این کار را کرده است؟ برای همچین کار ظریف و حساس مثل بازیگری نباید اجازه داد هر کسی وارد این کار شود.»

 

کشف حجاب ۸
 
پروانه معصومی دیگر بازیگر سینما درباره این اتفاق گفت: «صددرصد مخالف این کار هستم و فکر می کنم هر کسی در جامعه زندگی می کند باید به قوانین جامعه احترام بگذارد. قوانین کشور ما حجاب است و درباره این موضوع خیلی فکر کردم خواستم بدانم داستان از چه قرار است اما هر چه فکر کردم عقلم به جایی نرسید. نمی دانم اعتراض است یا نه؟” این کار یک جور به نمایش گذاشتن است درست مانند این است که یک ویترین برای خودش درست کند. من اسم این بازیگر را نشنیده ام و نمی شناسم. معصومی اظهار داشت: اگر این خانم شهرت دارد مدیون و مرهون مردم است و این مردم آن ها را به شهرتی رسانده اند و باید با خودش صحبت کنید که چرا این کار را کرده است.»

کشف حجاب ۹ 

به نقل از جام نیوز ایرج محمدی یکی از تهیه کننده های سرشناس سریال های تلویزیونی نیز در پاسخ به این سوال که آیا وجود مافیا در انتخاب بازیگران می تواند دلیلی بر این اتفاقات باشد بیان داشت: «اصلا اینطور نیست! اولا که این ها اصلا بازیگران مطرحی نبودند چون اگر مطرح بودند با چنین کاری سعی نمی کردند شهرت کسب کنند؛ و دوم اینکه مگر می شود به همین راحتی و با پول، نقش خرید یا اصلا مگر یک نفر چند بار می تواند پول بدهد نقش بخرد؟ در نهایت این هنر یک نفر است که در ذهن مردم می ماند. اگر هم کسی با پول وارد شود و استعداد نداشته باشد جلوه نمی کند و در ذهن مردم نمی ماند. ما الان نمی توانیم برای سریال هایمان از بازیگران غیرحرفه ای استفاده کنیم و این اجازه به ما داده نمی شود. فکر نمی کنم تهیه کننده ای هم حاضر باشد چنین ریسکی کند و از بازیگر ناوارد استفاده کند چون کار خودش لطمه می بیند.

کشف حجاب ۱۰ 

 ما الان بازیگری داریم که باید التماسش کنیم تا یک نقش را بپذیرد، برای اینکه برایش مهم است که چه نقشی بازی کند ولی وقتی کسی برایش مهم نیست و مراقبت نمی کند و یک مدت روی بورس است و هر نقشی که دستش برسد بازی می کند، مردم او را پس می زنند. بازیگرانی که ی مدت روی بورس بوده و حالا از فضا دور مانده اند ممکن است این حرف ها را بزنند که اصلا درست نیست.»

 
بازنده اصلی و گذشتن تاریخ مصرف
 وقتی آموزه های دینی ما سرشار از توصیه هایی مبتنی بر حفظ حجاب است، وقتی مردم ما از علمای حوزه های تشیع تا اهل سنت؛ از حکومت ها و دولت ها تا کف خیابان و محافل خانواده ها در روندی چند صدساله مفهوم «حجاب» را باشکل و فرم و مصداق های که همواره در طول تاریخ تغییر کرده انتخاب کرده اند و تا زمانی که در این کشور هنرمندانی حضور دارند که شرافتمندانه و با تمام مشکلات در این عرصه فعالیت می کنند؛ رفتار نامتعارف افرادی مانند این خانم و امثال گلشیفته فراهانی ها همانند کفی بر روی آب تنها خوراک چند وقت تعریف ها و تشویق ها و قهرمان سازی های رسانه های معاند خواهد شد، همان رسانه هایی  که در مقابل زمانی که یک بازیگری مانند خانم الهام چرخنده یا فرد مشهوری حجاب کامل را برای خود انتخاب کند با تمام توان رسانه‌ای و غیر رسانه‌ خود در داخل و خارج به تخریب شخصیت او می پردازند. اما بازنده اصلی در این میان  چه کسی است؟ کسی که با عمل ناهنجار خود به اعتقادات و باورهای مردم خود پشت می کند؟ و یا دشمن که تا بوده و هست کارش شیطنت و فریب بوده و هست؟

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32