کد خبر: 5050
15/10/30 - 10:40 ب.ظ

امام جمعه کلاچای با تاکید بر رعایت حفظ حجاب به عنوان یک فریضه واجب الهی، عزت و کرامت زن مسلمان را در گرو حفظ عفاف و حجاب دانست.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از  ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن لطیفی در خطبه های نماز جمعه این شهر با مهم خواندن مبحث عفاف و حجاب در جامعه که بی تردید به جلوگیری از ناهنجاری های اجتماعی در جامعه کمک شایانی می کند، گفت: همه باید تلاش کنیم تا این فریضه در جامعه نهادینه شود .
وی با بیان اینکه شأن و مقام زن با حجاب حفظ و صیانت می شود، افزود: برای در امان ماندن از آسیب های اجتماعی، زنان ما باید به این مهم به جد توجه داشته باشند و تنها در این صورت است که می توانند خود را در مقابل نامحرمان و ناپاکان حفظ کنند.
امام جمعه کلاچای با بیان اینکه آنچه امروز در غرب در مورد زنان شاهد هستیم چیزی جز ولنگاری و استفاده ابزاری از زنان نیست، تصریح کرد: اسلام به زن عزت، شرف و هویت بخشیده و این موضوع مهمی است که باید آن را در سرلوحه اندیشه و رفتار خود لحاظ کنیم و همه اینها موید آن است که اسلام به زن، عزت و کرامت بخشیده است.
حجت الاسلام لطیفی در بخش دیگری از سخنان خود به نشست حل بحران سوریه در وین اشاره و اضافه کرد: آمریکائی ها پس از کارشکنی های فراوان مجاب شدند حضور ایران را به عنوان یک کشور مهم و تاثیر گذار در منطقه بویژه در اوضاع سوریه بپذیرند.
وی با بیان اینکه این حضور ایران نشانگر اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه های ملی و بین المللی است، گفت: آینده سوریه باید از سوی خود مردم سوریه و در پای صندوق های رأی رقم بخورد و غربی ها نمی توانند اراده خود را بر ملت سوریه تحمیل کنند.
امام جمعه کلاچای بیان داشت: حل بحران سوریه تنها از طریق فرایند سیاسی امکان پذیر است و دشمنان ملت سوریه، نمی توانند با فشار و تهدید نظام سوریه را ساقط کنند.
وی ابراز امیدواری کرد که این نشست بتواند به آلام و دردهای ملت سوریه بعد از پنج سال جنگ و خونریزی پایان دهد.
وی در خاتمه سخنان خود با گرامیداشت ۱۳ آبان، این روز را نقطه عطف در تاریخ مبارزات ملت ایران علیه استکبار جهانی اعلام و خاطرنشان کرد: ملت ایران در این روز بزرگ و تاریخی، بار دیگر اوج وفاداری خود را به نظام اسلامی نشان خواهند داد و نفرت خود را علیه استکبار فریاد می زنند.
کلاچای در ۸۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32