دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی تایباد:

دستورالعملهای عفاف و حجاب ادارات برگرفته از آموزه های قرآنی است

کد خبر: 5010
15/10/30 - 9:18 ب.ظ

دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی تایباد گفت: دستورالعملهای عفاف و حجابی که به ادارات ابلاغ شده است، برگرفته از آیات و آموزه های قرآنی است.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تایبادخبر، نشست تخصصی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرستان با موضوع بازخوانی دستورالعملهای درون و برون سازمانی عفاف و حجاب با حضور کارشناسان عفاف و حجاب ادارات شهرستان در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تایباد برگزار شد.

حمزه آزاد در این نشست با تبیین اهمیت عفاف و حجاب از دیدگاه قرآن کریم ، پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) به بیان نظرات و دیدگاههای برخی از دانشمندان و صاحب نظران غربی در خصوص مسئله حجاب اسلامی پرداخت و افزود: باید در ورودی همه ادارات سطح شهرستان بنر صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی نصب شود.

دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرستان از کارشناسان عفاف و حجاب خواست تمام تلاش خود را برای اجرای دستورالعملهای ابلاغی به کارگیرند.

وی بند ۹ وظایف ابلاغی شورای عالی انقلاب فرهنگی، مصوبه ۶۰و۶۱ جلسه شورای اجتماعی کشور و ابلاغیه های وزارت کشور واستاندارمحترم را مستند قانونی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی دانست و در ادامه به تشریح وظایف ۱۱گانه درون سازمانی ادارات و نهادها در رابطه با عفاف و حجاب پرداخت.

آزاد بر رعایت دقیق دستورالعملها حمایت مدیران دستگاهها و ادارات از کارشناسان خواست در خصوص نوع برخورد با افراد بدحجاب به صورت عاقلانه منطقی و هماهنگ اقدام و از هرگونه اقدام سلبی اجتناب نمایند.

وی به دستورالعملهای عفاف و حجاب در ادارات اشاره کرد و گفت: در قانون آمده است ، خانومی که در اداره حضور پیدا می کند نباید مانتوی بدن نما ،شلوار جین و …به تن داشته باشد و کارشناسان عفاف و حجاب باید به این نکات توجه داشته باشند چراکه اینها همه دستورالعملهای سازمانی است و سلیقه شخصی بنده و دیگران نیست.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تایباد خاطرنشان کرد: در قانون عفاف و حجاب، تنها دستورالعملها برای بانوان نیست بلکه برای پوشش آقایان نیز مواردی آورده شده است که باید رعایت شود.

آزاد تاکید کرد: نوع برخورد و رفتار ما نباید رفتار پلیسی باشد. تاکیدی که در این دستورالعمل آمده است فقط برخورد اسلامی، انسانی و لسانی است، یعنی این موارد را باید برای مراجعه کنندگان تذکر دهید و این دستورالعمل بالاتر از این نیست.

وی تصریح کرد: روسای ادارات نیز در بحث عفاف و حجاب  باید همکاری کافی را با کارشناسان عفاف و حجاب در ادارات داشته باشند که اگر این چنین نباشد کارشناسان عفاف و حجاب به ما اطلاع دهند و مطمئنا این ستاد پیگیر این موضوع خواهد بود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تایباد گفت: در بحث عفاف و حجاب چند دستورالعمل داریم که دستور اول دستوری قرآنی است. خداوند در قرآن به پیامبر دستور داده است که به زنان مومن بگو که با شالی بلند سر و گریبان خود را بپوشانند تا مورد آزار و اذیت قرار نگیرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32