کد خبر: 4922
15/10/26 - 10:00 ب.ظ

رئیس دانشکده اهل بیت دانشگاه اصفهان گفت: ارائه جذاب عقیده غربی با رسوخ پر شتاب سبک زندگی هدف اصلی شمشیر استکبار جهانی است و صیانت از سبک زندگی اسلامی مانع سرعت نفوذ فرهنگ غرب به جامعه می شود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از طنین یاس، امیرحسین بانکی در سلسله نشست بزم اندیشه مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی اظهار داشت: استکبار همواره تلاش می کند تا با استفاده و انحراف  افکار عمومی جامعه، فعالیتها و برنامه هایشان را کاملا طبیعی جلوه دهد.
عضو شورای راهبردی حجاب و عفاف بهره‌گیری از محافل فرهنگی برای انتقال تفکر غربی، ضربه زدن به سبک زندگی اسلامی و ابزار قراردادن رسانه ها برای تحقق اهداف را مهمترین ترفندهای دشمنان دین در مقابله با فرهنگ اسلام عنوان کرد و افزود: غرب برای آنکه بتواند به دنیا سیطره فرهنگی پیدا کند بستر های غیر استدلالی را دنبال می کند تا افکار خود را به دیگران انتقال دهد.
این استاد دانشگاه و تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: مقام معظم رهبری به عنوان دیده بان انقلاب اسلامی بر روی سبک زندگی اسلامی تأکید خاصی دارند و ایشان معتقدند کسانی که دچار انحراف و تزلزل می شوند، عقاید انقلابی شان دگرگون شده و سبک زندگی شان متناسب با استکبار شکل گرفته است.
بانکی افزود: جوانان باید از فعالیت‌های سنگین رهبر انقلاب که روز به روز فزونی می گیرد، پند بگیرند چرا که امروزه سنت‌ها و افکار غربی در جامعه رسوخ کرده است.
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان با اشاره به اینکه سبک خواب و استراحت، عبادت، زیارت، کار و همه فعالیت‌های روزمره تغییر یافته و به تناسب آن بیماری‌های جسمی و روحی فراونی را به همراه خود آورده است، گفت: ما باید در راستای خارج کردن جامعه از انفعالی بودن و سوق دادن به سوی پویایی تلاش زیادی کنیم.
تجملگرایی عامل بیماری روحی
عضو اندیشکده خانواده الگوی ایرانی اسلامی پیشرفته افزود: در عصر کنونی روح و روان انسانها در پی ارتباط با تجملات و زینت های دنیایی به هم ریخته است، شاید که در گذشته کسانی که تجملات داشتند، نمی گذاشتند دیگران حسرت بخورند و زمینه انقلابی بودن از دست برود اما کلیشه های اعتقادی امروز دچار نوعی تزلزل شده است، اگر از سبک زندگی مراقبت و مدیریت نکنیم، منفعل خواهیم شد.
بانکی با بیان اینکه منفعل بودن بر خلاف انتظاراتی است که از یک مومن جوان انقلابی وجود دارد، تاکید کرد: جوان انقلابی باید توده ساز باشد متاسفانه امروز شرایط جامعه همچون فضای مجازی و تکنولوژی های روز دنیا همانند شبکه های موبایلی با سرعت بالا جوامع را در برگفته و همه را اسیر زمان کرده است و با خود به هر سو می کشاند.
شب زنده داری و برجسته شدن ارزش‌های دینی
مدیر کانون نخبگان جوان با اشاره به اهمیت شب زنده داری در برجسته کردن ارزش‌های دینی، ابراز داشت: کسانی که سحرخیز  و  اهل شب زنده داری، دعا و مناجات نباشند، بر اساس گفته قرآن کریم سبک زندگیشان دچار نوعی تحول می شود و این انقلابیون از خط نظام و انقلاب فاصله می گیرند و کلامشان در روی دیگران اثر نمی گذارد.
وی با اشاره به اینکه امروز نیز برخی فرزندان ناخلف افکارشان فاصله زیادی با عقاید امام راحل(ره) دارد و این نتیجه تحول فکری غرب است، گفت: امروز در جامعه تحول فکری نوینی به راه افتاده است که افکار تازه ای را نیز به نسل جوان القا می کند و هدف  اصلی آن آماده سازی افکار مردم و انتقال پیامهای غربی به ایران است.
بانکی با بیان این که بر اساس گفته شهید مطهری ماتریالیسم اخلاقی بر ماتریالیسم عقیدتی تقدم دارد، اظهار کرد: غرب اعتقاد دارد عقیده بر سبک زندگی مقدم است و شمشیر ضعیف عقیدتی خود را با رسوخ پر شتاب سبک زندگی غربی در بدنه جامعه وارد کند.
این استاد دانشگاه گفت: نباید تنها روی شناسنامه فرزند ولایی و انقلابی باشیم چرا که اگر از شیوه زندگی مان صیانت نکنیم، چند سال آینده با بحران مواجه خواهیم شد.
نفوذ معضلات اجتماعی در سبک زندگی
وی با اشاره به اینکه در فضای عاشورا تغییر سبک زندگی بر مبنای لقمه حلال و حرام بود و همین لقمه حرام و آلوده، آنان را از پذیرش سبک زندگی دینی منع می کرد، افزود: تمام معضلات اجتماعی کشور در سبک زندگی ریشه دوانده است.
دکتر امیرحسین بانکی با بیان این که عقیده تناسخ را فلاسفه اسلامی رد کردند زیرا که پایه اعتقادی، علمی و عقلی ندارد، تصریح کرد: تناسخ عقیده دارد روح انسان پس از مرگ به بدن دیگری منتقل می شود و صاحبان این عقیده از فیلم، داستان و قصه برای انتقال افکار خود به جامعه استفاده می کنند، در حقیقت آنان می خواهند تا در این قالب فقدان و ضعف استدلال و عقلانیت را نشان دهند.
یادآور می‌شود؛ سلسله نشست‌های «بزم اندیشه» به منظور آگاه‌سازی نسل جوان با موضوعات فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی روز، از طریق دسترسی مستقیم به اساتید و صاحبنظران تراز اول ملی به همراه پرسش و پاسخ حضوری هر هفته در موسسه جوانان آستان قدس رضوی در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32