کد خبر: 4918
15/10/26 - 8:20 ب.ظ

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه از برگزاری نمایشگاه پوستر عفاف و حجاب در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایسنا، “حسین محمودی‌فر”گفت: این نمایشگاه با همکاری موسسه آموزش عالی انرژی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه با اهداف ترویج فرهنگ اسلامی و معرفی پوشش‌های اسلامی، توسعه و تعمیق فرهنگ حجاب و عفاف، ارتقا سطح آگاهی افراد در خصوص حجاب از چهارم آبانماه جاری در سالن اجتماعات این دانشگاه افتتاح شد.

وی بیان کرد: این نمایشگاه متشکل از ۹۰ پوستر در زمینه‌های حجاب در ادیان و ایران است که به مدت ۱۰ روز در دو نوبت صبح و عصر پذیرای عموم علاقمندان است.

وی در ادامه افزود: بدون شک یکی از ضروریات مد نظر دین اسلام، پوشش زن در برابر مردان بیگانه است و با توجه به دلایل محکمی که وجود دارد جای تردیدی باقی نمی‌ماند که حجاب اسلامی هدیه  الهی در پاسخ به ندای درونی و فطری زنان است و از افراط و تفریط‌هایی که در مکاتب قدیم و جدید بوده یا هست بر کنار است.

وی افزود: این لطف الهی نه تنها باعث محدودیت و دورماندگی زن از جامعه نمی‌شود؛ بلکه شرطی برای حضور و مصونیت او در اجتماع است.

به گفته وی دختران و زنان شایسته با آراستن خویش به پوشش اسلامی بزرگ‌ترین معلمان اخلاق و پاکی و فضیلتند.

رئیس ارشاد ساوه اضافه کرد: اگر زنان جامعه باحجاب باشند، هم مردان از نظر طهارت روح و جسم سالم می‌مانند و هم در جامعه، سلامت خانوادگی حفظ خواهد شد و محیط خانواده تحت تاثیر خودنمایی‌‌های عده‌ای از زنان بدحجاب و بی‌حجاب قرار نمی‌گیرد و هم مراکز اجتماعی مثل اداره‌ها و بیمارستان‌ها و… در کمال سلامت رفتاری خواهند بود و بزهکاری‌های اجتماعی به حداقل خواهد رسید.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32