کد خبر: 4891
15/10/25 - 7:50 ب.ظ

رئیس اداره‌ی تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج با اشاره به این‌که در برخی آیات قرآن کریم به نمونه و الگوهایی از حجاب برای زنان اشاره شده است، گفت: استفاده از الگوهای اسلامی ایرانی راهکاری برای جلوگیری از بدحجابی است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایسنا، منطقه‌ی کردستان، حجت‌الاسلام «علی‌محسن منتشلو»، با اشاره به این‌که در برخی آیات قرآن کریم به نمونه و الگوهایی از حجاب برای زنان اشاره شده است، اظهار کرد: استفاده از الگوهای اسلامی ایرانی راهکاری برای جلوگیری از بدحجابی است.
وی با بیان این‌که در قرآن کریم از حجاب به‌عنوان یک تکلیف یاد شده است، افزود: خداوند متعال در آیه‌ی ۳۳ سوره احزاب می‌فرماید:« و در خانه‏‌هایتان قرار گیرید و مانند روزگار جاهلیت قدیم زینت‌های خود را آشکار مکنید و نماز برپا دارید و زکات بدهید و خدا و فرستاده‏‌اش را فرمان برید خدا فقط میخواهد آلودگی را از شما خاندانپیامبر بزداید و شما را پاک و پاکیزه گرداند».
رئیس اداره‌ی تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج با بیان این‌که قرآن کریم کتاب هدایت بشر است، خاطرنشان کرد: انسان‌ها می‌توانند با بهره گرفتن از قرآن کریم راه خوشبختی و سعادت زندگی خود را تعیین کنند.
وی با اشاره به این‌که افزایش بدحجابی در جامعه نشأت گرفته از پیروی از مدهای لباس کشورهای غربی از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای و اینترنت است، خاطرنشان کرد: باید برای مقابله با این معضل در جامعه، راهکارهای مناسبی اتخاذ شود.
منتشلو با اشاره به انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، تصریح کرد: متأسفانه امروزه توجه به این مسأله در جامعه کم است و این باعث به‌وجود آمدن مشکلات زیادی در زمینه حجاب شده است.
وی از برگزاری گفتمان های دینی ویژه ایام محرم در این شهرستان خبر داد و گفت: این گفتمان‌ها با عنوان محرم و فلسفه قیام امام حسین(ع)، در سطح مساجد و حسینیه این شهرستان برگزار می‌شود.
رئیس اداره‌ی تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج با اشاره به این‌که در این گفتمان‌ها روحانیون به توضیحاتی در خصوص عناوین یاد شده می‌پردازند، یادآور شد: هدف از برگزاری این جلسات آشنایی جوانان با اهداف امام حسین(ع) در ماه محرم و احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32