کد خبر: 4845
15/10/21 - 12:16 ب.ظ

معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: اخبار منتشر شده از قول معاون خواهران بسیج دانشجویی درباره وی را به شدت تکذیب کرد و گفت: به هیچ عنوان در کمیسیون فرهنگی نگفته ام که مجلس ما مدل کشورهای ترکیه و لبنان را پیاده سازی کند و اینکه باید مقوله حجاب را رها کرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایرنا، فرشته روح افزا معاون خواهران سازمان بسیج دانشجویی به تازگی در جمع دانشجویان بسیج دانشجویی تهران بزرگ صحبت هایی را به حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری نسبت داد و گفت: در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس برای تدوین قوانین حجاب و عفاف که حدود دو ماه قبل برگزار شد و بنده نیز حضور داشتم آقای حجت الاسلام مجید انصاری (معاون امور مجلس رئیس جمهور) گفت که شما (مجلس) مدل کشور ترکیه و لبنان را پیاده سازی کنید؛ مقوله حجاب را رها کنید تا هرکه دوست دارد حجاب داشته باشد.

حجت الاسلام مجید انصاری در گفت و گو با ایرنا ضمن تکذیب این سخنان اظهار داشت : متاسفانه بداخلاقی سیاسی و رسانه ای حتی در ایام عزاداری از سوی برخی افراد متوقف نشده و عده ای از این فضا به دنبال سوءاستفاده و تخریب هستند.

وی ادامه داد: آنچه از سوی معاون خواهران بسیج دانشجویی به بنده نسبت داده شده ، کذب محض است و جای تعجب دارد که بعد از دو ماه از طرح موضوعی در کمیسیون فرهنگی، چرا در این ایام که دولت به توفیقاتی دست یافته و فضای کشور آرام تر شده ، این صحبت ها مطرح می شود؟

معاون پارلمانی رییس جمهور با بیان اینکه در این ایام عزاداری باید سخنان همه همراه با صداقت باشد، گفت: متاسفانه این دروغ به عمد منتشر شده تا خوراکی برای برخی افراد در جلسات مذهبی به منظور تحریک احساسات دینی مردم باشد.

انصاری همچنین به جلسه کمیسیون فرهنگی در ۲ ماه پیش اشاره کرد و افزود: نمایندگان در آن جلسه طرحی را در باره صیانت از حجاب ارائه داده بودند و درآن طرح پیشنهاد شده بود ماموران راهنمایی خودروهایی را که زنان بدحجاب در آن هستند جریمه کنند و هچنین نیروی انتظامی مامورانی را در چهارراه ها و معابر عمومی قرار دهد و به زنان بی حجاب یا بدحجاب تذکر دهند و در صورت عدم رعایت تذکرات ، کلاس های آموزشی برای آنان تشکیل دهند و اگر از حضور در کلاس ها خودداری کردند ، آنان را جریمه کنند.

وی ادامه داد: این طرح به لحاظ کارشناسی مورد نقد و مخالفت مرکز فقهی مجلس در قم قرار گرفت و مورد نقد مرکز پژوهش های مجلس نیز واقع شد و من نیز به عنوان نماینده دولت حضور یافتم و مخالفت خود را با این طرح اعلام کردم؛ علت این مخالفت هم بدین دلیل بود که مسئله حجاب موضوع والا و از ضروریات دین است و در حد تخلف رانندگی و یا برگ جریمه نباید نزول پیدا کند.

معاون پارلمانی رییس جمهور تصریح کرد: در موضوع حجاب خوشبختانه قوانین محکمی در اختیار داریم که دست کم ۶۰۰ حکم در این باره در کشور وجود دارد و لذا در کمیسیون صحبت ما این بود که در این مسئله ، خلاف قانونی نداریم و موضوع با قبض جریمه حل نمی شود بلکه باید فرهنگ سازی در این جهت صورت گیرد.

انصاری یادآور شد: در آن جلسه تاکید کردم که موضوع حجاب امری اعتقادی و فرهنگی است و باید روی موضوع فرهنگ سازی اهتمام ویژه ای شود ؛ اما متاسفانه این خواهر (روح افزا) که به نقل قول کذب پرداخته ، یا صحبت ها را گوش نکرده و یا به عمد، با طرح این موضوع خوراکی برای مجامع خاص در این ایام و علیه دولت و اینجانب فراهم کرده است.

وی ادامه داد: توصیه می کنم این خواهر با عنوان بسیج دست از دروغ پردازی بردارد و این در شان افراد منتسب به نهادی پاک و انقلابی نیست.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32