کد خبر: 4772
15/10/18 - 11:35 ق.ظ

یکی از مراجع تقلید گفت: چند سالی است که در ارتباط با بحث حجاب در کشور برنامه‌ریزی شده و اقداماتی نیز صورت می‌گیرد ولی هنوز در برخی از استان‌ها مانند استان گیلان و مازندران بی‌حجابی بیداد می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از مدیران موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله‌ الحسین (ع) اظهار کرد: این موسسه کارهای گسترده‌ای در سطح آموزش و پژوهش انجام می‌دهد که این اقدام پسندیده‌ای است.

وی با اشاره به وسیع بودن سطح آموزش و پژوهش گفت: بهتر است در امر آموزش و پژوهش طبقه‌بندی مناسبی صورت بگیرد و در هر زمینه‌ای یک متخصص تربیت شود.

این مرجع تقلید با بیان اینکه طبقه‌بندی کردن آموزش یک ضرورت است، بیان کرد: این مسئله مورد توجه اهل‌بیت (ع) بوده و لازم است ما نیز با تبعیت از اهل‌بیت تمام مطالب آموزش و پژوهش را به صورت تخصصی طبقه‌بندی کنیم.

وی با بیان اینکه فقه در کتاب وسائل الشیعه که از کتب معتبر است به ۱۰ جزء تقسیم شده است، تصریح کرد: معارف کلامی،‌ معارف معاشرت و حقوق،‌ معارف فرهنگی، معارف سیاسی، معارف حکومتی، معارف قضایی و ‌معارف جهادی از جمله مباحثی است که در این کتاب به صورت دسته‌بندی و منظم به آن پرداخته شده است.

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان اینکه باید مبلغانی تربیت شوند که هم در داخل کشور و هم در خارج از کشور بتوانند نقش موثری در تبلیغ دین داشته باشند، گفت: چند سالی است که در ارتباط با بحث حجاب در کشور برنامه‌ریزی شده و اقداماتی نیز صورت می‌گیرد ولی هنوز در برخی از استان‌ها مانند استان گیلان و مازندران بی‌حجابی بیداد می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه برخی از برنامه‌ها دارای نواقصی است، مطرح کرد: در صورتی که نواقص برنامه‌ها و طرح‌هایی که قرار است در کشور اسلامی به اجرا برسد برطرف شود گام‌های اساسی در این زمینه برداشته شده و مبانی اسلامی نیز در جامعه گسترش پیدا می‌کند.

این مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم ادامه داد: باید طلاب ارتباط خود را با جامعه حفظ کنند تا بتوانند در بیان مباحث تاثیرگذار باشند.

وی با بیان اینکه باید افکار امام خمینی (ره) وارد حوزه شود،‌ تاکید کرد: نواقص و کاستی‌هایی در مطالب برخی از کتب وجود دارد که باید برطرف شود.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به مباحث عرفانی گفت: امام خمینی (ره) در این زمینه گام‌های ارزشمندی برداشته است که باید بیش از پیش مورد توجه واقع شود. برخی افراد عرفان را شعر خواندن و برخی حرکات دست در هنگام خواندن شعر می‌دانند در حالی که عرفان همان سیرت امیر‌المومنین(ع) است.

وی با اشاره به نشر افکار صوفیان در برخی محافل، مطرح کرد: برخی افراد افکار غلط و انحرافی دارند که به اسم اسلام گسترش می‌دهند و ما باید اسلام واقعی را به مردم جهان نشان دهیم.

این مرجع تقلید با بیان اینکه مردم تشنه شنیدن معارف الهی هستند، عنوان کرد: دشمن به سرعت در حال تحریف دین و مبانی دینی است که باید طلاب با بصیرت وارد میدان شده و به تبلیغ چهره رئوف اسلامی بپردازد.

انتهای پیام/

 

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32