کد خبر: 4705
15/10/12 - 9:49 ق.ظ

بعد از گذشت سال ها و با وجود فرمایشات مکرر مقام معظم رهبری «دختران آفتاب» تنها کتابی است که در زمینه حجاب و سبک زندگی نظر رهبر انقلاب را به خود جلب کرده است و برای آن تقریظ نوشته اند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از میزان، بعد از گذشت سال ها و با وجود فرمایشات مکرر مقام معظم رهبری «دختران آفتاب» تنها کتابی است که در زمینه حجاب و سبک زندگی نظر رهبر انقلاب را به خود جلب کرده است و برای آن تقریظ نوشته اند.
 
مراسم رونمایی  از تقریظ مقام معظم رهبری و چاپ دهم  کتاب «دختران آفتاب » اثر بانکی پور، دانشگر و رضایتمند با سخنرانی دکترغلامعلی حداد عادل در مورخه ۲۱ مهر ماه ۹۴ در مدرسه شهدای هفت تیر واقع در خیابان مشاهیر،ابتدای مدرس، نبش غفاری از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۷ برگزار می شود.
 
رمان «دختران آفتاب» که تا کنون به چاپ نهم رسیده است در چاپ جدید خود با تقریظ رهبر معظم انقلاب منتشرخواهد شد.

“حضرت آیت الله خامنه ای” اخیرا در تجلیل از کتاب دختران آفتاب فرموده‌اند: «بنده بهترین کتابی که راجع به عفاف و حجاب خوانده‌ام همین کتاب دختران آفتاب است»
 
کتاب داستانی «دختران آفتاب» نوشته امیر حسین بانکی، محمد دانشگر و محمد رضا رضایتمند در انتشارات سروش به چاپ رسیده است و این سه نویسنده مرد از مشاورانی چون سیدمهدی شجاعی،حجت الاسلام صادق‌زاده و استاد سیدابوالقاسم ژرفا بهره گرفته اند.
 
«دختران آفتاب» اگرچه داستان است،اما تحقیقی روان شناختی، جامعه شناختی، فرهنگی و دینی درباره زنان است. دختران آفتاب خواسته است که زن و منزلت، شخصیت و هویت او را بشناساند؛ به خودش، به مَردَش، به جامعه اش و به تاریخ گذشته و سرنوشت آینده اش؛ همان گونه که هست و همان گونه که باید باشد.

 این اثر، روایت چند دختر است که در اردویی همسفر می‌شوند. نویسنده در این داستان به مسائل مختلف اجتماعی، سیاسی، دینی و مذهبی می‌پردازد. این رمان تلاش دارد به برخی از پرسش‌ها در حوزه نقش اجتماعی زنان، با بیانی روان و داستانی پاسخ دهد و سعی می‌کند تا منزلت، شخصیت و جایگاه واقعی زن را به خودش، اطرافیانش و جامعه‌اش همان‌گونه که شایسته آن است، بشناساند. در این رمان به مسائلی مانند کنوانسیون زنان، زن در غرب، فمینسیم و جنبش زنان پرداخته شده است.  
 
خوانندگان «دختران آفتاب» به سرمنزل تفکری می رسند که انسان را می بیند و اعتبار می بخشد؛ خواه زن باشد خواه مرد. این کتاب از معدود داستان هایی است که بیش از یک نویسنده دارد و سبب آن هم چند جنبه ای بودن محتوای آن است. این کتاب به صورت داستان گونه، سبک زندگی اسلامی را ترویج کرده و به تصویر می کشد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32