کد خبر: 4696
15/10/12 - 8:17 ق.ظ

کار‌شناس مسائل مذهبی با اشاره به اینکه برخی از پوشش‌ها را نمی‌توان با دین داری جمع بست، گفت: برخی پوشش‌های خلاف عفت ناشی از ضعف آگاهی‌های دینی است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد محققی کار‌شناس مسائل مذهبی در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حجاب با انتقاد از نوع پوشش‌های جدید که نام مد بر آن‌ها اطلاق می‌شود، اظهار داشت: پوشش‌هایی مانند مانتو‌های جلوباز و از این دست پوشش‌ها خاص به طور مسلم برای بانوان خلاف مسلم شرع است.
کار‌شناس مسائل مذهبی با تاکید بربه قبح بعضی از لباس‌های مد روز، افزود: حتی می‌توان گفت این نوع پوشش از بدحجابی هم عبور کرده است و به سمت نیمه برهنگی پیش رفته است.
وی با انتقاد از رواج فحشا و فساد به وسیله چنین پوشش‌هایی، خاطرنشان کرد: یکی از عوامل از بین رفتن بنیان خانواده‌ها را می‌توان همین نوع پوشش‌های خلاف عفت و اخلاق دانست.
حجت الاسلام والمسلمین محققی با اشاره به اینکه متاسفانه به دلایل متعدد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی سن ازدواج افزایش یافته است، تصریح کرد: از یک سو برای ازدواج جوانان هزاران سد کوچک وبزرگ ایجاد شده است و از سوی دیگر مظاهر فساد و تحریک کننده جوانان و نوجوانان گسترش داشته است.
کار‌شناس مسائل دینی با انتقاد از گرایش به حجاب‌های حداقلی، خاطرنشان کرد: گرایش به این گونه حجاب‌ها چندسالی است که به طور جد و سریع‌تر از حد معمول در حال رایج شدن است.
وی با اشاره به ضرورت ورود کار‌شناسان حوزه‌های متفاوت به آسیب‌شناسی مسئله حجاب، تاکیدکرد: جا دارد تا اساتید جامعه‌شناسی و روان‌شناسی و دیگر رشته‌های مرتبط تحقیقات عمیق و دقیقی را در خصوص چرایی رشد این ناهنجاری‌ها تشکیل دهند.
 حجت الاسلام والمسلمین محققی با بیان اینکه برخی از پوشش‌ها ناشی از عدم آگاهی دینی است، افزود: اینکه نمی‌توان بین این گناه مسلم و دین داری جمع بست، برخی از بانوانی که این مدل از پوشش‌های زننده را بر تن می‌کنند گاهی معتقدند حجاب را نیز رعایت کرده‌اند که این از ضعف آگاهی‌های دینی است.
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32