کد خبر: 4540
15/10/05 - 12:52 ب.ظ

‌ درباره عفاف و حجاب زن تا‌کنون صحبت‌های زیادی شده است. در دین مبین اسلام در این خصوص تأکیدات فراوانی شده و آیات، روایات و احادیث بسیار زیادی در خصوص ضرورت و اهمیت پوشش بانوان وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از شهدای ایران،در این میان مطمئناً وقتی صحبت از عفاف، حجاب و پوشش مناسب می‌شود این تنها مخصوص بانوان نیست بلکه آقایان نیز باید در نوع پوشش و رفتار خود این مهم را مد نظر قرار دهند اما بر هیچ‌کس پوشیده نیست که حفظ حجاب و پوشش توسط بانوان از اهمیت دوچندانی برخوردار است و این موضوع به جایگاه و نقش زنان در جامعه بر‌می‌گردد.

به طور حتم حفظ حجاب و پوشش مناسب توسط بانوان در درجه اول به نفع خود آنان و در درجه دوم به نفع جامعه و کانون گرم خانواده است و می‌تواند باعث استحکام خانواده و ایجاد یک جامعه سالم شود.

در این میان چادر به عنوان یک حجاب برتر همواره مورد تأکید و توجه علما، اندیشمندان و مراجع تقلید بوده است به گونه‌ای که این شخصیت‌ها در دیدارهای مختلف خود همواره در این خصوص تأکیدات و صحبت‌های فراوانی داشته‌اند.

مقام معظم رهبری در جایگاه رهبر جامعه اسلامی و پدر معنوی و ولی امر مسلمین و همچنین به عنوان یک فقیه توانا و مرجع تقلید شیعیان در این خصوص دیدگاه‌های بسیار ارزشمندی دارند.

ایشان همواره بر حفظ پوشش مناسب توسط بانوان در جامعه تأکید داشته و در میان صحبت‌های خود از چادر به عنوان حجاب برتر یاد کرده‌اند.

مقام‌ معظم‌ رهبری‌ در ۲۰ مهرماه ۱۳۷۳ و در دیدار هزاران‌ تن‌ از خواهران‌ پرستار از چادر به‌ عنوان‌ یک‌ لباس‌ ملی‌ و اسلامی‌ مورد علاقه‌ زنان‌ مسلمان‌ ایران‌ نام‌ بردند.

ایشان همچنین در چهارم مردادماه ۱۳۷۷ و در جلسه پرسش و پاسخ مدیران مسئول و سر دبیران نشریات دانشجویی می‌فرمایند: «حجابِ برتر که شما اشاره کردید – که مراد همین چادر ایرانىِ خود ماست – حقیقتاً حجاب برتر است؛ هیچ تردیدى در این نباید داشت. البته من هیچ وقت نگفتم که چادر را در جایى اجبارى کنند؛ اما همیشه گفته‌ام که چادر یک حجاب ایرانى است و زن ایرانى این را انتخاب کرده و خوب حجابى هم هست و مى‌تواند کاملاً حفاظ و حجاب داشته باشد.»

در کنار ایشان دیگر علما، شخصیت‌های دینی و مراجع معظم تقلید نیز در این خصوص تأکیدات فراوانی داشته و هرکدام از این افراد به صورت کاملاً جدی این موضوع را در رأس برنامه‌های خود قرار داده‌اند تا شاهد جامعه‌ای برخوردار از بانوان محجبه باشیم.

از میان صحبت‌های مراجع تقلید و شخصیت‌های دینی می‌توان به بیانات آیت‌الله صافی‌گلپایگانی اشاره کرد که شاید بهترین و زیباترین تعبیر را از ارزش و جایگاه چادر داشته‌اند آنجایی که ایشان خطاب به بانوان می‌فرمایند: «ارزش چادر شما از عبای من بیشتر است.» این مرجع تقلید جهان اخیراً در دیدار تعدادی از دانشجویان مسلمان جهان با ایشان که در مشهد مقدس انجام شده رهنمودهایی را به آنها ارائه دادند و خطاب به دانشجویانی که از کشورهای امریکا، کانادا، سوئد، انگلیس، کنیا، تانزانیا، بوسنی و چند کشور دیگر جهان حضور داشتند، گفتند: «من بارها و بارها گفته‌ام چادری که شما می‌پوشید ارزشش از عبای من بیشتر است و حجاب شما امر به معروف و نهی از منکر و نشانه عزت و کرامت شماست.»

حال با این تعبیر زیبا و با توجه به تأکیدات دیگر شخصیت‌های دینی آیا بازهم جای تردید درباره ضرورت و اهمیت استفاده از چادر باقی می‌ماند؟

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32