کد خبر: 4499
15/10/04 - 11:54 ب.ظ

اظهار نظر سردبیر لنگه نیوز در خصوص حجاب از سوی برخی ها به عنوان توهین به مقدسات و شهدا عنوان شد…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از لنگه نیوز شامگاه جمعه ۱۰ مهرماه ۱۳۹۴ حراست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان با همراه شخصی خود با سردبیر لنگه نیوز تماس گرفت و به وی دستور حذف یک خبر از لنگه نیوز را داد و افزود : در غیر این صورت از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد مبادرت به فیلتر سایت لنگه نیوز خواهیم کرد.!وی با اشاره به اینکه پیشتر در خصوص حجاب نیز اظهار نظر کردید افزود : با توجه به اینکه شما مجوز از وزارت ارشاد دارید شاکیان شما با ما تماس گرفته اند و در خصوص اظهار نظر شما در خصوص حجاب و خبر فوق گلایه کرده اند و برای شما خیلی بهتر است که به حراست بیایید.!

امیر بردبار سردبیر لنگه نیوز نیز در این گفتگو از حراست اداره ی کل فرهنگ و ارشاد درخواست کرد که کتبا به لنگه نیوز اعلام شود که به حراست مراجعه نماییم.

این اقدام تامل برنگیز حراست اداره ی کل فرهنگ و ارشاد در حالی اتفاق افتاده که در سایت “حراست وزارت فرهنگ و ارشاد” وظیفه اصلی این نهاد را مراقبت از سلامت سازمان عنوان کرده و هیچ اشاره ای به نظارت بر مطبوعات نکرده است !

در ادامه ی وظایف حراست در سایت وزارت فرهنگ و ارشاد عنوان شده : از آنجا که سلامت هر سازمان همواره در معرض آلودگی ها و تهدید های درونی و نفوذی است ، برای حفظ سلامت و پیشگیری از آلودگی ها نیازمند سیستمی هستیم که با دقت زیاد اولاً  از نفوذ آفت ها به داخل سیستم جلوگیری کند ثانیاً با تشخیص و شناخت آفت های درونی ، زمینه های علاج به موقع و سلامت سازمان را فراهم سازد.

بنابراین حضور حراست در عرصه فرآیندهای سازمانی ، همواره در جهت دستیابی به دو هدف حفظ و ارتقای توان حفاظتی و امنیتی سازمان به منظورپیش برد اهداف سازمان و همراهی و مساعدت مدیران با ارائه مشورت های موثر و اطلاع رسانی به موقع ، اعمال نظارت ها و انجام اقدام های موثر جهت حفاظت همه جانبه از ایمنی و سلامت منابع سازمان است.منبع+

لازم به ذکر است اظهار نظر امیربردبار سردبیر لنگه نیوز در خصوص حجاب نیز هیچ مورد حاشیه ای نداشت ولی برخی ها با ایجاد تنش سعی کردند این اظهار نظر شخصی را به لنگه نیوز ارتباط دهند،درصورتی که این یک اظهار نظر کاملا شخصی بوده و هیچ ارتباطی به لنگه نیوز ندارد.

موضوع از جایی شروع شد که سردبیر لنگه نیوز در یک گروه مجازی توسط یک فرد بازاری در خصوص حجاب یک مترجم دختر که در یک جلسه ی رسمی حضور داشته و تصویر آن در لنگه نیوز منتشر شده بود با الفاظ عجیبی روبرو شد.

این فرد بازاری که اگر به محل کسب وی نیز سر بزنید شاهد هم شکل بودن فروشندگان دختر وی با آن دختر مترجم خواهید بود به صورت شخصی در یک گروه مجازی اصل خبر را نادیده گرفت و با ایجاد حاشیه هایی سعی در اظهار نظر در خصوص حجاب نمود.

امیر بردبار نیز صرفا با توجه به اینکه در آن گروه مجازی حضور داشت عنوان کرد ” ان شاء الله که این دخترعفیف باشند.من اصولا سعی میکنم دخترای بدون حجاب را نگاه نکنم .ان شاء الله که دیگران هم همینگونه باشند.البته به نظرم، عفیف بودن چیزی فراتر از حجاب داشتن است. به نظر من اگر زنی یا مردی حجاب رسمی مد نظر ما را رعایت نکند، عفیف بودنش زیر سؤال نمی‌رود. قبل از انقلاب زنان زیادی در جامعه ما حجاب نداشتند، ولی آیا انسان‌های عفیفی نبودند؟ پیشنهاد میکنم که حجاب را عین عفاف ندانیم. به نظر من زنان زیادی از جامعه ما حجاب مطلوب قانون را ندارند، ولی عفیف هستند. عفت شاخص‌های زیادی دارد. کما این‌که می‌توان کسانی را هم یافت که ظاهر مطابق قانون دارند و حجاب دارند (چه مرد و چه زن) ولی اصول عفت را رعایت نمی‌کنند. بنابراین تاکید ما باید بر عفت باشد. باید ببینیم عفت را چه چیزی تهدید می‌کند. به نظر من عفت مردم ما را فقر اقتصادی و ناتوانی در ازدواج، بیشتر تهدید می‌کند تا رعایت حجاب مطابق استانداردهایی که عده‌ای دوست دارند و تعریف کرده‌اند.این را چرا گفتم؟ چون یک عده‌ای فکر می‌کنند اگر جوانان با هم کوه بروند، در یک مراسم شادی شرکت کنند، یا در خیابان با هم قدم بزنند، عفت جامعه خدشه‌دار می‌شود. اما واقعیت این است که عفت را چیزهای مهم‌تری تهدید می‌کند.”

این مطلب سردبیر لنگه نیوز از سوی برخی ها به عنوان توهین به مقدسات و شهدا عنوان شد و حتی در خصوص آن بیانیه نیز صادر شد و شنیده شده در این خصوص در تریبون های زیادی نیز توسط برخی اشخاص عنوان شد که سردبیر لنگه نیوز با توجه به اینکه تخصصی در خصوص دین ندارد حق اظهار نظر در این خصوص را ندارد و باید با وی برخورد قضایی شود ، غافل از اینکه این افراد تندرو به علت نداشتن مطالعه و سواد سیاسی ، نمی دانستند که این مطالب توسط رئیس جمهور محبوب جمهوری اسلامی ایران که یک روحانی و حقوقدان و سیاست مدار است در تاریخ ۱۱ تیر ۱۳۹۲ منتشر شده و اظهار نظر ارسال شده توسط سردبیر لنگه نیوز ، حرف های زده شده ی دکتر روحانی بوده است. +منبع

در پایان به حراست اداره ی کل فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان پیشنهاد میکنیم که به جای تهدید رسانه های با مجوز کاملا خصوصی که در شهرستان با کمترین امکانات اقدام به تهیه ی خبر میکنند به تهدید و فیلتر سایت های بدون مجوزی روی بیاورند که به واسطه ی داشتن منابع مالی یک ارگان از هزینه های بیت المال به وجود آمده اند و علیه دولت آزادانه می نویسند و حتی حاضر به دریافت مجوز قانونی نیز نیستند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32