کد خبر: 4477
15/10/04 - 7:00 ق.ظ

معاون پرورشی-فرهنگی آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: دین اسلام با تشریع حکم حجاب خواسته است به بهداشت روانی زنان و مردان کمک کند…

به گزارش پایگاه خبری حجاب، مصطفی کافی، معاون پرورشی- فرهنگی آموزش و پرورش استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اردبیل، با اشاره به موضوع حجاب و ترک خودآرایی در انظار عمومی، تصریح کرد: خداوند درقرآن کریم به پیامبر اسلام(ص)این چنین می‌‌فرماید، «به زنان با ایمان بگو چشم‌های خود را از نگاه ناپاک فرو گیرند و دامان خویش را حفظ کنند و زینت خود را جز آن مقدار که نمایان است آشکار ننمایند».
معاون پرورشی ـ فرهنگی آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به دستور خداوند به رسول گرامی اسلام، گفت: «ای پیامبر به همسران و دخترانت و زنان مومن بگو روسری‌های بلند خود را برخویش فرو افکنند این کار برای این که شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است واگر تاکنون خطا وکوتاهی از آنان سر زده توبه کنند چرا که خدواند همواره آمرزنده و رحیم است».
کافی گفت: یکی از فضایل اخلاقی درعرصه اخلاق جنسی، مسئله حجاب و پوشش زنان است. این مسئله، اختصاصی به زنان نداشته و شامل مردان نیز می شود اما نوع پوشش زنان به دلیل ساختار خاص جسمانی‌شان مورد تاکید بیشتر قرار گرفته است.
وی افزود: در رابطه با حجاب مسائل بسیاری لازم است مورد بحث وبررسی قرار گیرد و بزرگان دینی در دهه‌های اخیر به دلیل مخالفت‌هایی که با این حکم اسلامی شده است دراین باره آثار ارزشمندی از خود بر جای گذاشته‌اند.
وی گفت: اسلام با تشریع حکم حجاب خواسته است به بهداشت روانی زنان و مردان کمک کند زیرا اگر میان زن و مرد حریمی وجود نداشته باشد و زنان همه زیبایی‌های خود را در منظر مردان قرار دهند، آرامش و امنیت خود را از دست خواهند داد.
معاون پرورشی وفرهنگی آموزش وپرورش استان ار

دبیل گفت: همچنین اسلام با حکم حجاب روابط خانوادگی را تحکیم کرده و از فروپاشی نظام خانواده جلوگیری کرده است، بی‌شک بی‌حجابی زنان در جامعه موجب سست شدن پایه‌های روابط خانوادگی خواهد شد.
وی گفت: همچنین اسلام توانسته حریم اجتماعی را از بی‌عفتی نگه دارد و باعث شخصیت و کرامت زن نیز شده است .
وی گفت: زنان بی‌حجاب برای خود به عنوان یک انسان و شخصیت مستقل ارزش قائل نیستند بلکه نهایت ارزش خود را از جلب توجه جنسی دیگران می‌دانند یا به تعبیر دیگر بی‌حجابی از خود کم‌بینی زنان بی‌حجاب حکایت دارد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32