عضو هیئت علمی دانشکده صدا و سیما قم:

حفاظت از جامعه، کارکرد اجتماعی حجاب است

کد خبر: 4368
15/09/26 - 12:06 ب.ظ

عضو هیئت علمی دانشکده صدا و سیما قم با اشاره به اینکه حجاب دارای کارکرد اجتماعی وفردی است، گفت عفاف کارکرد فردی حجاب و حفاظت از جامعه کارکرد اجتماعی حجاب…

حسین گودرزی در گفت و گو با پایگاه خبری حجاب با اشاره به اینکه حجاب یک سری کارکرد فردی و یک سری کارکرد اجتماعی دارد، اظهار داشت : در اجتماع و جامعه ای که همه دارای اهداف و ارزش های مشترکی هستند در جهت حفظ آن ارزش ها همه تاکید دارند.
عضو هیئت علمی دانشکده صدا و سیما قم دانشکده صدا و سیما قم با بیان اینکه حجاب امر اجتماعی است از این منظر که حافظ جامعه است،افزود: حجاب را می توان هم از منظر دین و هم از منظر فعلی اجتماعی به آن نگاه کنیم.
وی با تاکید بر اینکه از منظر جامعه شناسی اولین و مهم ترین کارکرد حجاب حفظ جامعه است، خاطرنشان کرد: حجاب در جامعه با احساس مسئولیت همه اعضای جامعه نسبت به تداوم این ارزش امری اجتماعی است.
گودرزی با اشاره به اینکه صرق نگاه فردی به حجاب از نظر جامعه شناسی درست نیست، تصریح کرد: اگر ما حجاب را پاس می داریم تا تداوم اجتماعی آن جامعه تامین شود این می تواند کارکرد اجتماعی یک ارزش دینی را نشان دهد.
عضو هیئت علمی دانشکده صدا و سیما قم با بیان اینکه از نظر فردی مهم ترین کارکرد حجاب، عفاف است، خاطرنشان کرد: خلوص و ماندگاری شخصیت از نظر دینی کارکرد هایی است که حجاب در بعد فردی به همراه دارد.
وی افزود: در حوزه جامعه شناسی حجاب را با کارکرد هایی مانند آسیب پذیر نشدن جمع و آسیب پذیر نشدن نقش هایی که فرد در اجتماع دارد مثل نقش مادرانه که یک مادر در نقش مادرانه با رعایت حجاب و عفاف می تواند آن ارزش ها را به فرزندانش منتقل کند.
گودرزی با اشاره به اینکه باید ارزش های اجتماعی در فرد وجود داشته باشد که بتوان از آن به عنوان الگو اطلاق کرد، تصریح کرد: وقتی که در مادر از درون پاشید وشخصیت عفاف و حجابش لطمه ببیند نمی تواند الگو مناسب و مربی مناسبی در عفاف و حجاب برای فرزندان و محیط باشد.
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32