کد خبر: 4307
15/09/23 - 10:42 ق.ظ

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان قم با اشاره به اجرای موفقیت آمیز طرح حجاب چهره به چهره از ارشاد ۴ هزار در سطح پایگاه‌های بسیج خبر داد.

لیلا حیدری در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حجاب با اشاره به اینکه توسعه و تعمیق حجاب به عنوان باور دینی در جامعه ما بسیار مهم وتاثیرگذار است، اظهار داشت: اگر خانواده به عنوان موثر‌ترین عامل انتقال فرهنگ و رکن بنیادی جامعه باید بتوانند این فرهنگ دینی راایجاد کنند.
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان قم با بیان اینکه فرهنگ دینی حجاب تحت تاثیرپذیری و تاثیر گذاری دوسویه با فرهنگ و عوامل اجتماعی است، افزود: خانواده‌ها باید نسبت به توسعه و تعمیق فرهنگ حجاب از اساس جامعه که خانواده است تاثیرگذار باشند.
وی با بیان اینکه باید به مسئله حجاب به صورت تبیینی در خانواده‌ها پرداخته شود، افزود: خانواده‌ها می‌توانند در مدیریت مسئله تهاجم فرهنگی که از گذشته مقام معظم رهبری نسبت به آن هشدا داده بودند اثرگذار باشند.
حیدری با اشاره به اینکه تهاجم فرهنگی راه ورود غرب برای تسلط نظام فرهنگی جامعه ما است، تصریح کرد: خانواده‌ها با فعالیت درست و منطقی و کار تبینی در حوزه ترویج حجاب و عفاف در خانواده‌ها باید کار بکنند تا بعد از آن تبعات آن را در جامعه نبینیم و چنین آسیب‌هایی در زمینه عفاف و حجاب در سطح جامعه وجود نداشته باشد.
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان قم با تاکید بر اینکه یکی از راه‌ها اثر گذار در زمینه ترویج عفاف و حجاب فعالیت‌ها چهره به چهره است، افزود: طرح حجاب چهره به چهره در حال حاضر در سطح حلقه‌های صالحین در اجرا است.
وی با بیان اینکه در این طرح افراد بد پوشش به صورت چهره به چهره راهنمایی و هدایت می‌شوند، تاکید کرد: در طرح حجاب چهره به چهره افراد بد پوششی که بعضا به پایگاه بسیج مراجعه می‌کنند شناسایی می‌شوند و از طریق مربیانی که قبلاآموزش داده شده‌اند ارشاد می‌شوند.
حیدری با تاکید بر اینکه بیش از ۲ هزار نفر مربی و سرگروه در پایگاه‌های بسیج آموزش داده شده‌اند، خاطرنشان کرد: ارتباط مستمر مربیان با افراد آسیب دیده در طول سال و دعوت از آن‌ها در مراسم شخصی خودشان با عث ایجاد ارتباط دوستانه بین مربی و فرد آسیب دیده می‌شود که تاثیر گذاری فراوانی را می‌توانند داشته باشند.
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان قم با بیان اینکه طرح حجاب چهره به چهره از سال ۹۰ در پایگاه‌های بسیج در حال اجراست، افزود: از ابتدای آغاز این طرح تا امروز ۴ هزار نفر ارشاد شده‌اند و نهایتا منجر به نتایج بسیار خوبی در حجابشان شده است.
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32