کد خبر: 4287
15/09/23 - 5:45 ق.ظ

رئیس دانشگاه آزاد ساوه در کارگاه دو روزه حجاب و عفاف در این دانشگاه گفت: امروز ارزش‌هایی‌که به‌خاطر آن جنگیدیم و هزینه‌های زیادی برای حفظ آن صرف کردیم…

به گزارش پایگاه خیری حجاب به نقل از دانشگاه آزاد ساوه؛مجید گندمکار در کارگاه دو روزه روش‌های بسط و تعمیق فرهنگ حجاب و عفاف ویژه اعضای هیات علمی‌ که در سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد، گفت: روزی زنان ما را مجبور به برداشتن چادرهایشان می کردند و زنان ما از این کار ممانعت کرده و همان فرموده شهید مطهری که فرمودند حجاب مصونیت است نه محدودیت را باور و به آن عمل می‌کردند.

وی افزود: در گذشته و نسل‌های قبلی به دلیل اینکه مفهوم و ارزش حجاب و جایگاه آن به درستی برای نسل جوان تشریح و قابل فهم بود خیلی راحت‌تر بدون هیچ محدویت و اجباری زنان و دختران و در بعد پوشش، مردان به مقوله حجاب و این ارزش افتخار می‌کردند؛ ولی متاسفانه امروز ارزش‌هایی‌که به‌خاطر آن جنگیدیم و هزینه‌های زیادی برای حفظ آن صرف کردیم تضعیف شده است.

رئیس دانشگاه آزاد ساوه تصریح کرد: از دیدگاه جوانان و قشر فرهیخته و حتی عامه مردم این چنین القاء شده که بحث حجاب و تشریح جایگاه آن فقط در حیطه معارف‌ است و فقط در درس جامعه روحانیت‌ و کلاس این اساتید گنجانده می‌شود و به همین منظور جوان ما کمتر از این موضوع استقبال می‌کند.

گندمکار با اشاره به اینکه حجاب فقط مختص یک گروه خاص نیست و همه باید خود را در برابر این ارزش مسئول بدانند، گفت: هدف از اینکه این کارگاه ویژه اساتید برگزار شد این بود که اساتید ما در هر رشته‌ای که هستند خود را نیز مسئول و موظف بدانند و حداقل چند دقیقه هم که شده در کنار تدریس در ارتباط با این ارزش بحث و تبادل نظر شود؛ چرا که تاثیرپذیری این ارزش از طریق قشر فرهیخته برای نسل جوان بیشتر است.

وی تصریح کرد: فلسفه حجاب، جایگاه حجاب در اسلام و در ادیان دیگر، حجاب از منظر روان شناسی، از منظر جامعه شناسی، حجاب و جایگاه آن در قران و روایات، حجاب‌ و نقش آن در تحکیم پایه‌های زندگی و نقش حجاب در سلامت فرهنگی جامعه و روح و روان انسان و راهکارهای تشویق جوانان به حجاب و عفاف از مباحثی است که در بخش نخست این کارگاه به آن پرداخته شد.

رئیس دانشگاه آزاد ساوه خاطرنشان کرد: از دیگر مباحث مطرح شده در این کارگاه آثار اجتماعی حجاب در جامعه، استحکام نهاد خانواده، آرامش روانی، حفظ کرامت زن و موانع گسترش حجاب و عفاف در حوزه عوامل فردی و اجتماعی در مدرسه، دانشگاه و عوامل آسیب‌زا در خانواده نیز بحث می‌شود.

گندمکار با اشاره به اهمیت و برگزاری این کارگاه دو روزه گفت: انتظار می‌رود اساتید ما در این کارگاه با فلسفه حجاب، نقش حجاب و عفاف در تحکیم پایه‌های زندگی و آثار اجتماعی حجاب در جامعه را بشناسند و با موانع گسترش حجاب و عفاف در خانواده و اجتماع آشنا شوند و آثار فرهنگی و اجتماعی گسترش بدحجابی را دریابند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز به سبب عدم آموزش صحیح و الگوهای غلط تربیتی و گرایش به برنامه‌های غربی ارزش‌ها در جامعه و به‌ ویژه بین نسل جوان تضعیف شده که باید آن را زنگ خطر برای نابودی جوانان و باورهای اعتقادی و اسلامی دانست و ما خود با این روش زمینه را برای ترویج و گسترش فرهنگ غربی فراهم کردیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32