کد خبر: 4266
15/09/22 - 7:06 ق.ظ

آیت الله مصباح اینترنت و تلفن همراه را عامل گران فروشی ها و وضعیت بد حجاب دانست.

به گزاش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرآنلاین، آیت الله مصباح گفت: به تعبیر قرآن برخی انسان ها همانند چهارپایان هستند از این رو ممکن است که فردی آراستگی ظاهری داشته باشد اما از هر جنبنده ای بدتر باشد، بنابراین ارزشیابی انسان به ظاهر نیست بلکه عنصر روحی و درونی وی ملاک ارزش است.

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در مراسم افتتاحیه دانشگاه مجازی علوم و معارف اسلامی با بیان این که ما در منطقه شاهد موجوداتی هستیم که از حیوان و دیو هم پست تر هستند، ابراز داشت: می بینیم که کودک سه ساله را را در برابر پدر و مادر سر می برند و عجیب است که سازمان های بین المللی چشم و گوش خود را در این گونه مسائل بسته اند البته اگر خودشان آن ها را تأیید نکنند.

وی عنوان کرد: بر اساس آموزه های دینی می دانیم که مرض های واگیر روحی و کشنده انسان را به جانور خطرناک تبدیل می کند، برخی انسان ها دو پا دارند، راه می روند و سخن می گویند اما از نظر قرآن مرده محسوب می شوند.

آیت الله مصباح یزدی خاطرنشان کرد: به تعبیر قرآن برخی انسان ها همانند چهارپایان هستند از این رو ممکن است که فردی آراستگی ظاهری داشته باشد اما از هر جنبنده ای بدتر باشد، بنابراین ارزشیابی انسان به ظاهر نیست بلکه عنصر روحی و درونی وی ملاک ارزش است.

وی اضافه کرد: شاید اگر رفتارهای داعش را نمی دیدیم باور نمی کردیم که انسان پست تر و بدتر از جنبندگان نیز پیدا می شود؛ همان گونه که برای بهداشت های جسمی تلاش های بسیاری صورت می گیرد باید در موارد روحی نیز این تلاش ها انجام شود.

وی ادامه داد: امروز در زمانی واقع شدیم که انسان ها بیش از هر زمان دیگری در معرض بیماری های خطرناک و واگیر روحی قرار دارند، البته خوشبختانه جامعه ما نسبت به جوامع دیگر سالم است؛ در بسیاری از کشورها انسان ها به دلیل آفات روحی از انسانیت مسخ شده اند.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که اگر جامعه ما نسبت به جوامع دیگر سالم به شمار می رود به برکت نهضت حضرت امام(ره) و خون شهدا است، ابراز داشت: اگر کسی اوضاع اوایل انقلاب را با اکنون مقایسه کند مطمئنا با دیدن وضعیت بد حجاب، گران فروشی ها و دیگر موارد تعجب می کند.

وی عنوان کرد: بالاترین عامل این مشکلات ایجاد شده در جامعه اینترنت و گوشی های همراه هستند که در این سال ها آثار سوء بسیاری داشتند، اگر وضعیت به همان نسبتی که در ۳۰ سال گذشته از انقلاب پیش رفته ادامعه پیدا کند وضع فرهنگی ۱۰۰ سال آینده چه خواهد شد.

آیت الله مصباح یزدی خاطرنشان کرد: کسی که در کشور و نزدیک وقایع باشد چون مسائل آرام آرام پیش می رود نمی تواند زشتی ها را درک کند اما شخصی که پس از سال ها ایران را ببیند تفاوت را نسبت به سالیان گذشته حس می کند.

وی اضافه کرد: در کنار هجمه های اینترنتی رسانه هایی وجود دارند که دائما علیه تشیع و اسلام شبهه پراکنی می کنند، در چنین شرایطی نخستین وظیفه انسان این است که خود را حفظ کند؛ گاهی شبهه ها به اندازه ای شیطانی و فنی مطرح می شوند که کمتر کسی تحت تأثیر قرار نمی گیرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که امروز در شرایط بسیار خطرناکی قرار داریم، اظهار داشت: از زمان حضرت آدم تا کنون طرفداران حق در معرض چنین خطراتی قرار نگرفته بودند که دشمنان با همه ابزارها در پی از بین بردن آن ها و اعتقادات شان باشد.

وی ادامه داد: برای معالجه بیماری های روحی و مقابله با هجمه های دشمنان باید آموزش های صحیح به تناسب زمان و با اتکا به فرهنگ اسلامی احیا شود، امروزه در برابر تعداد بسیار زیاد عوامل ویرانگر تنها سخنرانی و مداحی کفایت نمی کند.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که اگر کسانی دلسوز انقلاب هستند باید همت کنند تا فرهنگ اسلامی گسترش پیدا کند، ابراز داشت: با استفاده از تکنولوژی های جدید باید مفاهیم دینی و اسلامی را در اختیار عموم مردم قرار داد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32