کد خبر: 4221
15/09/21 - 6:12 ق.ظ

«خاطرات شفاهی ارتشبد فردوست» در قسمت‌های ششم و هفتم به ماجرای کشف حجاب، فساد اخلاقی محمدرضا پهلوی و تنهایی فوزیه و ملاقات‌های رضا پهلوی با سفیر انگلیس…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از روابط عمومی شبکه مستند سیما، پس از بیانات مقام معظم رهبری درباره نقش و دخالت‌های دول غربی به خصوص آمریکا و انگلیس در جنایات رژیم ستمشاهی، شبکه مستند سیما، تصمیم گرفت پخش مستند خاطرات شفاهی حسین فردوست ارتشبد ارتش شاهنشاهی و رییس دفتر ویژه اطلاعات در دوران محمدرضا پهلوی را در ۱۱ قسمت آغاز کند.

این مجموعه در اواسط دهه ۶۰ ضبط شده و هدف آن آشنایی مخاطبان با ابعاد کمتر مطرح شده زندگی و پادشاهی محمدرضا پهلوی است و قسمت ششم آن شنبه ۲۸ شهریور به موضوع فساد اخلاقی محمدرضا پهلوی و تنهایی فوزیه می‌پردازد.

همچنین موضوع فساد اخلاقی فوزیه و تقی امامی، طلاق شاه و فوزیه، ماجرای کشف حجاب و ازدواج شمس و اشرف نیز در این قسمت مورد توجه قرار می‌گیرد.

قسمت هفتم این مستند نیز که یکشنبه ۲۹ شهریور پخش می شود، خاطرات فردوست از حضور خارجی‌ها در ایران در ۱۳۲۰ و پیگیری وضعیت نظامی توسط رضاخان در دوران جنگ جهانی و واهمه متفقین از رضاخان است.

ضمن اینکه ملاقات‌های رضا پهلوی با سفیر انگلیس به صورت روزانه در اوج زمان جنگ نیز در این قسمت مورد توجه قرار می‌گیرد.

«خاطرات شفاهی ارتشبد فردوست» در قالب مجموعه «سیمرغ» هر شب ساعت ۲۰:۳۰ روی آنتن شبکه مستند سیما می‌رود و تکرار آن ساعت ۱۳:۳۰ روز بعد است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32