کد خبر: 4155
15/09/18 - 12:45 ب.ظ

امام جمعه ارزوئیه گفت: جلوگیری از انحراف و بستن راه های نفوذ شیطان اصلی ترین علت احکام شرعیه به ویژه مسأله حجاب و عفاف است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب حجت الاسلام محمدعلی جعفری، امام جمعه ارزوئیه، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمان، با اشاره به فلسفه حجاب و پوشش اسلامی، گفت: جلوگیری از انحراف و بستن راه های نفوذ شیطان اصلی ترین علت احکام شرعیه به ویژه مسئله حجاب و عفاف است.

وی افزود: حجاب و پوشش اسلامی تامین کننده امنیت روانی جامعه و نشان دهنده ارزش و شان افراد است.

این کارشناس مسایل دینی با اشاره به آثار زیان بار بی حجابی و پوشش های ناصحیح افراد در جامعه اسلامی، خاطر نشان کرد: بی حجابی و آرایش های بی دلیل زنان در اجتماع زمینه گناه و انحراف جوانان را به دنبال دارد و سعادت دینی اجتماع را خدشه دار خواهد کرد.

وی گفت: بانوان نباید در جامعه از لباس های بدن نما و آراینده به زینت استفاده کنند و باید نسبت به مسأله پوشش احتیاط لازم را داشته باشند.

حجت الاسلام جعفری با اشاره به خط قرمز های اسلامی در امر حجاب و عفاف، خاطر نشان کرد: مهم ترین معیار های پوشش صحیح اسلامی این است که لباس انسان تنگ، کوتاه، بدن نما و براساس شان صاحب لباس باشد و مسلمان نباید از البسه جذاب و چسبان استفاده کند.

وی با اشاره به وظایف خانواده ها در ترغیب فرزندان به امر پوشش، گفت: اهتمام به امر حجاب به وسیله تقویت پایه های اعتقادی خانواده و اهمیت دادن به باور های دینی است و پدر و مادر باید از همان زمان خردسالی فرزندان خود را با پوشش اسلامی آشنا کنند.

این کارشناس مسایل دینی با اشاره به راهکارهای تقویت بنیه های اعتقادی خانواده، افزود: پدر و مادر باید معرفت و بینش خود را نسبت به مسایل دینی افزایش دهند و از برخورد سلیقه ای با امر حجاب و عفاف خود داری کنند.

وی با اشاره به نوع برخورد پدر و مادر با مسأله حجاب و عفاف، تاکید کرد: نوع رفتار پدر و مادر با موضوع پوشش افراد خانواده باید عاقلانه، بر اساس معرفت و بینش دینی و به دور از زدگی باشد.

امام جمعه ارزوئیه با اشاره به نقش نماز در تحکیم باور های اعتقادی، گفت: اقامه نماز، جامعه را از فحشا و منکر دور می کند و لازم است خانواده ها نسبت به امر نماز و تقویت روحیه نماز در فرزندان تلاش کنند.

وی با اشاره به سایر عوامل اشاعه منکر در جامعه، گفت: عامل دیگر ترویج گناه و معضلات اجتماعی در جامعه، لقمه حرام است که باید به شدت از آن احتراز کرد.

حجت الاسلام جعفری خاطر نشان کرد: راه صحیح انسانیت، مسیر دین اسلام است و ما باید در رفتار ها و معاشرت های خود، به تعالیم دینی و اسلامی عمل کنیم.

امام جمعه ارزوئیه با اشاره به اهمیت مسأله پوشش و حجاب در مراکز آموزشی و دانشگاه ها، افزود: پوشش نا مناسب اثرات مخربی بر فضای علمی دانشگاه ها دارد و اجتماع را آلوده می کندو سبب افت علمی دانشگاه است.

وی با اشاره به معضل اختلاط جنسی در دانشگاه ها، تاکید کرد: تفکیک جنسی در دانشگاه لازم است و مسؤولان باید تدبیر جدی را در این زمینه اخذ کنند.

وی با استقبال از استفاده از لباس و فرم یک دست در مدارس به بیان فایده های این کار پرداخت و گفت: این مسأله نوعی آزادی روحی و روانی برای دانش آموزان در فضای مدرسه فراهم می کند و لازم است دانش آموزان و اولیا از این کار استقبال کنند و فرزندان خود را به این کار ترغیب کنند.

امام جمعه ارزوئیه با اشاره به وظیفه جوانان حزب اللهی در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن، تصریح کرد: جوانان مومن، وظیفه سنگینی در قبال آموزش و ترویج فرهنگ پوشش اسلامی دارند.

وی با اشاره به مسؤولیت وزارت ارشاد در تبلیغ الگوی اسلامی پوشش، گفت: نظارت بر امر پوشش، در جامعه نباید سلیقه ای باشد و این ارگان فصل الخطاب تعیین حرمت یا حلیت موضوعات دینی نیست و لازم است وزارت ارشاد در این موارد تابع مراجع تقلید باشد.

حجت الاسلام جعفری در پایان با انتقاد از عملکرد وزارت ارشاد در مسئله حجاب و پوشش اسلامی، گفت: این مسأله یک امر دینی است و باید در موضوعات دینی مانند هر مسأله ای به متخصص آن رجوع کرد و نه آن که هر کس خود را صاحب نظر بداند تا سبب تناقض در گفتار و تشویش اذهان عمومی شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32